Вс. Май 29th, 2022
Експерти прогнозують значне зростання вартості м'яса

Вже від другого кварталу наступного року в Україні майже на 50% можуть зрости ціни на м'ясо.

Про це повідомив керівник Асоціації м’ясної галузі Микола Бабенко, пише Аgronews.ua.

За його словами, ще торік удвічі здорожчали корми для тварин. Саме тому у 2021-му свинарі ризикують отримати збитки в 1-2 тис. грн на кожні 100 кг живої маси свиней. Наразі в Україні закупки свиней підприємствами мʼясної галузі 45 грн/кг. Фермери скаржаться на збитки. У багатьох свинарів обівартість свиней з ринковими цінами на корми досягла 45 грн/кг та більше.

Також експерт розповів про ситуацію в ЄС. «У Польщі через зниження цін на свиней до 30 грн/кг, збитки свинокомплексів складають 500 грн на 100 кг живої маси. Собівартість свиней за новими цінами на корми в Польщі виросла до 35 грн/кг», — каже він. 

Ціни на мʼясо можуть зрости з другого кварталу 2022 року на 50%. Українці вже у 2-3 рази менше споживають мʼяса і молока, ніж європейці. «Такий ріст цін на мʼясо – це продовольча катастрофа і загроза здоровʼю нації», — наголосив Миколи Бабенко.

Як повідомлялося,ціна на сало побила всі рекорди і воно тепер дорожче, аніж на відбірну свинину. Тримати  худобу не вигідно і важко, свиноферм в аграрній країні не так багато і спеціалізуються вони на інших породах свиней. 

Читайте також: 

До 100 гривень за літр: чому олія б'є цінові рекорди і чи варто вже робити запаси
В Україні здорожчали огірки і капуста, подешевшали — кабачки
В Україні зменшується виробницво макаронних виробів: третина продукції — імпорт
Дополнительно:
Експерти прогнозують значне зростання вартості м'яса

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.