Ср. Май 25th, 2022
Лікарі київського "Охматдиту" провели унікальну операцію, вирізавши немовляті рідкісну грижу: відео

Лікарі столичного «Охматдиту» провели унікальну операцію, вирізавши грижу розміром із голівку немовляти. Черепно-мозкову патологію у маленької пацієнтки виявили ще під час обстежень в утробі матері.

Ризик виносити і народити цю дитину був колосальний. Утім, дівчинка вижила. А про те, як вона почувається зараз, 23 листопада йшлося в сюжеті ТСН 19:30.

Два місяці від моменту народження Віолетта разом із мамою прожила в лікарні. На руках у Світлани дівчинка солодко спить і навіть не плаче, коли мама показує журналістам рани на місці гігантської грижі.

Мозкова кила, більша від голівки Віолетти, почала рости разом із нею ще коли дівчинка формувалася в утробі мами. «Ми цей діагноз дізналися, коли було 20 тижнів. Лікарі наполягали на тому, щоб ми перервали вагітність», — розповідає мати.

Медики пояснюють, що попри те, що велика частина мозку була збережена, жодних гарантій, що дитина зможе бути здоровою після операції, не було. «Це операція п’ятого ступеня складності з п’яти, які існують в нейрохірургії. Ризик величезний», — вказують фахівці.

Як провести операцію рідкісної патології — спочатку радилися на перинатальному консиліумі. Щомісячні огляди та МРТ. Уже під час пологів лікарі знали про вроджену ваду розвитку, тож Світлані робили кесарів розтин. І тільки-но Віолетта народилася — вже в «Охматдиті» — лікарі розпочали першу з трьох операцій, яку пережило немовля.

Тепер уся зайва рідина з головного мозку немовляти через спеціальну трубку витікає в черевну порожнину.

«Дитина розвивається нормально, емоційно розвивається. Впізнає маму. Буде нормальною дитиною, сподіваюся, але буде приїжджати до нас на консультацію і спостерігатися», — вказує генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.

Дати шанс на життя, кажуть лікарі, тут змогла злагоджена робота фахівців різних медзакладів — ті, які патологію вчасно помітили, ті, які проводили пологи і зрештою саму операцію. Утім — усе це стало можливо тлише завдяки мамі, яка вчасно пішла на УЗД і, попри діагноз, не відмовилася народжувати.

«Коли бачать ці вади розвитку у новонароджених батьки, особливо молоді мами, вони відмовляються часто від цих дітей. На сьогодні таких діток в нас восьмеро під опікою по всій Україні», — розповідає очільниця благодійної організації «Мама і немовля» Алла Мельничук.

Детальніше дивіться у сюжеті ТСН:

Читайте також:

Різко збільшився живіт: у Львові медики видалили з яєчників 14-річної дівчини 3-кілограмову пухлину
Не має імені, а батьки майже не відвідують: як почувається немовля, якому у Дніпрі зробили надскладну операцію на серці
Дополнительно:
Лікарі київського "Охматдиту" провели унікальну операцію, вирізавши немовляті рідкісну грижу: відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.