Вс. Май 29th, 2022
Олаф Шольц стане новим канцлером Німеччини: партії Бундерстагу офіційно прилюднили коаліційну угоду

У Німеччині три політичні партії, що пройшли до Бундестагу під час національних виборів, домовилися про створення коаліції та розподіл портфелів. 

Партії-учасниці майбутнього уряду домовились про розподіл посад в уряді майже за вісім тижнів після виборів, пише Bild.

Слід зауважити, що за підсумками виборів соціал-демократи посіли перше місце, випередивши «Блок християнських демократів», до якого належить чинна канцлерка Анґела Меркель, і з яким вони нині формують уряд. Відомо, що очолив уряд соціал-демократом Олаф Шольц.

Офіційно угоду оприлюднять 24 листопада о 16:00 за київським часом на спільній пресконференції трьох партій – Соціал-демократів, «Зелених» і Вільних демократів. Натомість кандитури міністрів офіційно оголосять протягом наступного тижня. 

Своєю чергою, Bild пише, що МЗС очолить співлідерка «Зелених» Анналена Бербок. Інший співлідер цієї партії Роберт Габек очолить Міністерство з питань клімату та економіки. Лідер вільних демократів Крістіан Лінднер сяде у крісло міністра фінансів. Також зазначається, що «Зелені» забезпечили собі право запропонувати наступного єврокомісара від Німеччини.

За інформацією видання, розподіл портфелів матиме такий вигляд: cоціал-демократам відійде посада канцлера, міністрів внутрішніх справ та оборони,  міністра з питань будівництва та житла. 

Представники «Зелених» очолять міністерство економіки та клімату, міністерство закордонних справ, міністерство сім'ї, міністерство з питань сільського господарства та міністерство з питань довкілля. Крім того, партія ніби-то залишила собі право запропонувати посади міністрів з питань праці і соціальної політики, охорони здоров’я та економічного співробітництва. 

Вільні демократи очолять міністерства фінансів, юстиції, транспорту, також освіти та досліджень.

Як повідомлялося, соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) виграла вибори в Бундестаг — 25,7%. Для коаліції треба отримати 368 мандатів. Крісло канцлера посяде соціал-демократ Олаф Шольц.

Читайте також: 

Пан президент чи Олександр Григорович: Лукашенко розповів, як його називає Меркель
«М'яч на боці Москви»: у Німеччині пояснили, що заважає діалогу з РФ
Велика «війна» США та РФ: Україна в заручниках нової зустрічі Байдена та Путіна
Дополнительно:
Олаф Шольц стане новим канцлером Німеччини: партії Бундерстагу офіційно прилюднили коаліційну угоду

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.