Вт. Май 24th, 2022
США готові "без вагань" боротися зі шкідливою для України діяльністю РФ - Держдеп

США стурбовані скупченням російських військ на кордоні з Україною та готові «без вагань» боротися зі шкідливою діяльністю РФ. 

Відповідну заяву у вівторок, 23 листопада, під час брифінгу озвучив речник американского Державного департаменту Нед Прайс.

«Від початку роботи адміністрації ми продемонстрували готовність і здатність використовувати низку інструментів для боротьби зі шкідливою діяльністю РФ, і ми без вагань використаємо ці інструменти, якщо буде необхідно, в майбутньому», — зазначив він.  

За словами Прайса, незвичайна військова активність Росії біля кордонів України викликає занепокоєння у США.

«Це привід для занепокоєння наших українських партнерів. Це також привід для занепокоєння і для наших європейських союзників», — продовжив представник Держдепу. 

Він вказав на те, що в останні тижні американська сторона «провела великі консультації та вела узгоджену дипломатію не лише з Україною, а й з нашими європейськими союзниками», наголошуючи на «твердій прихильності суверенітету України».

«Під час багатьох із цих зустрічей ми обговорювали нашу стурбованість військовою діяльністю Росії, її жорсткою риторикою щодо України», — додав Прайс, анонсувавши нові консультації з цього питання з міжнародними партнерами, зокрема з НАТО.

Водночас речник зовнішньо-політичного відомства США констатував, що наміри Росії залишаються невідомими. 

«Ми не знаємо точно, що можуть планувати Володимир Путін та Кремль. Але ми знаємо дещо. Ми дійсно знаємо, зокрема з державних звітів, про незвичайну російську військову діяльність уздовж кордону. Ми дійсно знаємо історію, і ця історія зовсім не обнадіює з точки зору попередніх подібних кроків, які РФ зробила у 2014 році», — висловився він.

Читайте також:

Кулеба назвав два фактори, від яких залежить імовірність вторгнення Росії на територію України
«Зимова війна»: як і коли війська Росії можуть вторгнутися та хто допоможе Україні
У Кремлі заговорили про «провокації» після інформації про підготовку вторгнення до України
Дополнительно:
США готові "без вагань" боротися зі шкідливою для України діяльністю РФ - Держдеп

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.