Сб. Май 28th, 2022
В Україні знищать понад 400 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca

В Україні знищать понад 400 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca, в якої термін придатності завершився. Цей препарат вже вилучили з обігу і відправили на склади для утилізації.

Про це в інтерв'ю «Ітерфакс-Україна» розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Першим етапом утилізації йде рішення про припинення її використання, а вже після цього проводять перерахунок на рівні кожного пункту щеплення. Так вакцину звозять до складів, звозять до національного складу, тоді оформляють договір на утилізацію, і лише після того передають профільній організації, яка має відповідну ліцензію», — розповів Ігор Кузін.

За його словами, вакцину AstraZeneca Україна отримала як гуманітарну допомогу. У регіонах вже підрахували залишки препарату, тож утилізації підлягає понад 400 тисяч доз.

«Утилізації ж буде підлягати лише вакцина AstraZeneca, яка мала термін придатності до кінця жовтня. Це була гуманітарна допомога. Її отримувачем був Центр громадського здоров'я», — сказав Ігор Кузін.

Серед основних причин невикористання вакцини AstraZeneca в Україні головний санлікар вбачає «сильний вплив певних антивакцинальних настроїв у суспільстві і міфи про певний відсоток тромбозів, погану переносимість, і неефективність препарату».

«Траплялося, що люди приходили до пункту щеплень і просили все що завгодно, тільки не AstraZeneca. Навіть попри те, що багато вакцинованих людей отримали саме цей препарат, і жодних нарікань не мають», — скаав Ігор Кузін.

Нагадаємо, раніше в Україні просили дозволити робити третє щеплення вакцною AstraZeneca, щоб препарат не знищили, оскільки його термін придатності спливає 30 листопада.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте також:

Вакцини від коронавірусу Pfizer, Moderna, CoronaVac та AstraZeneca: як діють, з чого складаються та чи безпечні
Гарячі лінії МОЗ щодо коронавірусу: куди звертатися українцям
Дополнительно:
В Україні знищать понад 400 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.