Вс. Май 29th, 2022
Вперше у світі: у Великій Британії чоловіку пересадять око, яке надрукував 3D-принтер

Стів Варз із Лондона стане першою людиною, якій пересадять око за допомогою 3D-принтера. Операцію проведуть у спеціалізованій клініці Мурфілдс у Великій Британії.

Про це пише “Бі-бі-сі”.

Лікарі сподіваються, що таке око буде більш реалістичним за традиційні акрилові протези.

«Мені потрібен був протез від 20 років, я завжди соромився цього. Це нове око має фантастичний вигляд, і той факт, що його виготовили за допомогою цифрової 3D-технології, з часом робитиме його все кращим і кращим», — каже Стів.

Під час традиційного протезування пацієнт повинен пройти через двогодинну сесію для формування зліпка очної ямки, перш ніж протез встановлять та «підфарбують», щоб він виглядав як справжнє око.

У лікарні Мурфілдс заявляють, що 3D-технологія має допомогти скоротити час виготовлення протезу до двох-трьох тижнів, водночас перший візит до офтальмолога триватиме лише пів години.

Нагадаємо, китайська компанія XEV створила бюджетний електрокар Yoyo, надрукований на 3D-принтері, та презентувала для нього програму заміни акумулятора. Цей міський автомобіль має компактну за розміром батарею, якої вистачає на 150 кілометрів пробігу. Вона наповнюється від зарядної станції, а власники машини можуть власноруч замінювати акумулятор за кілька хвилин.

Читайте також:

3D-принтери, дрони та окуляри віртуального бачення: STEM-освіта завойовує українські школи
STEM-освіта: що це і чому про неї всі говорять
Міносвіти і «IT-школяр» домовилися спільно розвивати цифрову освіту в школах
Дополнительно:
Вперше у світі: у Великій Британії чоловіку пересадять око, яке надрукував 3D-принтер

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.