Якщо до України потрапить новий штам «Дельтакрон», то він, ймовірно, спровокує нову хвилю коронавірусу. Таким чином це може призведе до 200 тисяч нових випадків інфікування за добу, з них — 10 тисяч (тобто 5% заражених), ймовірно, потраплять до стаціонару.
Таку думку висловив на своєму каналі в Telegram лікар, радник мера Львова з медичних питань Тарас Жиравецький.
«Штам «Дельтакрон» — це суміш двох штамів: «Дельти» та «Омікрону». Він швидко поширюється, а також має важкий перебіг. Вперше його зафіксували на Кіпрі і відповідно 25 людей захворіли, з них 11 потрапили до стаціонару. Тому це може бути досить серйозним викликом для світу, якщо цей штам буде поширюватися», — пояснює медик.
За його словами, потрапляння «Дельтакрону» в Україні може призвести до нового спалаху коронавірусу.
«Тому у такій ситуації, якщо штам «Дельтакрон» прийде в Україну, то ми можемо мати до 200 тисяч нових випадків за добу і з них 10 тисяч може потрапляти в стаціонар, тобто кожен 20-й (5%) може потрапляти в стаціонар і це може бути новим викликом для нової хвилі», — каже Тарас Жиравецький.
Медик сподівається, що більшість українців, які ще не хворіли на COVID-19, перехворіють на легший штам коронавірусу «Омікрон», який зараз домінує у світі з великою кількістю інфікованих, але з невеликою кількістю госпіталізацій.
«Сподіваємося, що все ж буде оптимістичний сценарій, що до нас прийде «лайтовий» штам «Омікрон», від якого госпіталізацій є значно менше і таким чином 5-6 мільйонів українців, які ще не перехворіли — перехворіють за 2-3 місяці і це вже буде остання потужна хвиля. Після цього вже теоретично якихось хвиль не має бути, якщо не з'явиться штам, який буде «пробивати» імунітет, наприклад на 50%. Тобто, якщо 50% перехворілих будуть знову хворіти з якимось новим незрозумілим штамом, то це для нас, для усього світу, буде новим викликом. Поки що такого немає», — підсумував Тарас Жиравецький.
Нагадаємо, новий варіант коронавірусу зафіксували на Кіпрі. Науковці кажуть, що наразі зарано прогнозувати, чи зможе «Дельтакрон» перевищити за рівнем заражень «Дельту» і «Омікрон».
Зазначимо, в усьому світі циркулюють різні штами. Від початку пандемії найбільше занепокоєння у вчених викликали такі варіанти коронавірусу:
штам L (2019-nCOV), вперше виявили в китайському місті Ухань.
«Альфа» (B.1.1.7), вперше виявили у Британії;
«Бета» (B.1.351), вперше виявили у Південній Африці;
«Гамма» (P.1), вперше виявили у Бразилії;
«Дельта» (B.1.617.2), вперше виявили в Індії;
«Дельта плюс» (AY.4.2), вперше виявили у Росії;
«Омікрон» (B.1.1.529), вперше виявили у ПАР;
IHU (B.1.640.2), вперше виявили у Франції;
«Дельтакрон» вперше виявили на Кіпрі.
Детальніше дізнатись про ці штами можна тут.
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
Читайте також:
До кінця далеко: у ВООЗ прогнозують, що складна ситуація з COVID буде кілька місяців
Країни ЄС скоротили термін дії COVID-сертифікатів: рішення готують і в Україні
В Ізраїлі вперше зафіксували міокардит через «Омікрон»: що відомо
Дополнительно: