Пт. Янв 28th, 2022
До Чорнобиля їдуть навіть із Зімбабве: кому дозволено, що подивитися та основні маршрути

Чорнобильська зона стала популярним місцем для мандрівників зі всього світу.

Про це свідчать статистичні дані, які підсумовує ДП «ЦОТІЗ», повідомляє пресслужба відомства. 

За даними підприємства, 2021 року зону відчуження відвідало 73086 осіб. Це удвічі більше, ніж минулого року – 36450 осіб.

«Поступово люди змінюють ставлення до території, де колись сталась трагедія. Вони не бояться, їм цікаво. Цікаво знати про події, що відбулись тут майже 36 років тому. Вони дивуються, коли бачать сучасну Чорнобильську зону. Так, там лишились зони особливої небезпеки, але відвідування відбувається тільки згідно офіційно затверджених маршрутів, на яких контрольні рівні можливого опромінення гарантовано не буде перевищено», – розповідають на підприємстві 

У грудні українці подорожують до Чорнобиля менше, іноземців – втричі більше

Традиційно, у грудні кількість відвідувачів йде на спад. Про це свідчить динаміка відвідування 2017-2021 років. У грудні 2021 року Чорнобиль відвідало 3452 особи, з них українців – 845; іноземців майже втричі більше – 2607.

Порівняно з листопадом змінилась трійка країн-лідерів, з яких найбільше їхало іноземних громадян – Іспанія помінялась місцями з Польщею. Іспанія – 481 особа; Велика Британія – 325 осіб; Польща – 240 осіб.

«Для тих, хто перебував тут у грудні, зима зробила чудовий подарунок – неймовірні фото засніженої Прип’яті, Чорнобильської АЕС, самого міста Чорнобиль, чарівних пейзажів та краєвидів Чорнобильського заповідника», – розповіли у ДП «ЦОТІЗ».Їдуть із Зімбабве, Коста-Рики, Вануату

У 2021 році до Чорнобильської зони відчуження їхали з найрізноманітніших куточків світу, про що свідчать статистичні дані та цифри. За рік у Чорнобилі побували 39172 українці.

«І це не дивно, адже закрита зона поступово стає відкритою. І те, що з дитинства розповідали вчителі, чули з телевізора, бачили в Інтернеті, те, що лякало й стало доступним – є бажання побачити. Але вражає й кількість іноземних візитерів – 33914 осіб. Для більшості з них фактором, що спонукав приїхати, став вихід серіалу «Чорнобиль» та інформаційні матеріали з Інтернету», – розповідають на підприємстві. 

Найбільше іноземців до Чорнобиля їдуть з Польщі, США та Німеччини. 

Крім того, до України, аби побачити Чорнобильську зону їдуть з таких екзотичних для нас країн, як Зімбабве, Коста-Рика, Вануату, Парагвай, Болівія, Фіджі. Також з Бразилії приїхало 492 особи, з Австралії – 205 осіб.

У Чорнобилі зутрічали Новий рік 2022 

31 грудня 2021 року, окрім працівників підприємств зони відчуження, в Чорнобилі перебувало ще 42 відвідувачі, які вирішили, що зустріти 2022 рік в Чорнобильській зоні – то дуже незвично.

Святкували прихід року Тигра 34 громадяни Польщі, 5 громадян Чехії, 1 громадянин України, 1 громадянин Білорусі, 1 громадянин Італії.

Хто може відвідувати Чорнобильську зону: основні правила та маршрути 

Відвідати зону відчуження з ознайомчим візитом можуть громадяни усіх країн світу, які досягли 18 років та не мають медичних протипоказань для перебування.

Важливо! Перебувати у зоні відчуження можна не більше 5 діб.

2021 року серед відвідувачів переважали одноденні поїздки.

«Один з варіантів – дводенний візит. За цей час є можливість побачити більше, ніж за один день. На ночівлю можна зупинитись у трьох хостелах міста Чорнобиль або села Дитятки, що поруч із Зоною відчуження», – розповіли на підприємстві.

Ознайомитись з офіційно-затвердженими маршрутами відвідування можна тут.

Читайте також:

На Драгобраті заблукав сноубордист: зниклого туриста знайшли за слідами у будиночку лісника

Таїланд вводить плату за в’їзд до країни для іноземців: названо розмір

Як виявилося, Німеччина не спрощувала правила в’їзду для українців: чи можна їхати до країни без вакцинації
Дополнительно:
До Чорнобиля їдуть навіть із Зімбабве: кому дозволено, що подивитися та основні маршрути

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.