Пт. Янв 28th, 2022
Доходи не покривали витрати на товари першої необхідності : у НБУ пояснили зростання цін в Україні

Реальні доходи українців від січня до жовтня 2021 року зросли всього на 3%, що не змогло компенсувати зростання цін.

Про це сторінці у Facebook повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Він пояснив, що зростання цін не залежало від України і пояснюється інфляційними процесами у всьому світі. Так, за словами голова Ради НБУ, у багатьох країнах інфляція сягає рекордних рівнів за багато років — у США — 6,8%, у ЄС — 5%, у Британії — 5,1%. За даними Державної служби статистики України, за минулий рік інфляція становила 10,3%. 

І саме немонетарні чинники продовжують формувати основний інфляційний тиск в Україні починаючи ще від жовтня 2020 року, зазначає Данилишин. Серед них — підвищення світових цін та внутрішніх тарифів на енергоносії, що суттєво підвищило витрати виробників.

«Здорожчання енергоносіїв для населення в першу чергу відобразилося на вартості утримання житла (послуги електропостачання подорожчали на 27%, газопостачання – на 16%), а також на цінах автомобільного палива (+27%) та послуг автоперевезення (+20%)», — повідомляє голова Ради НБУ.

Ще одним джерелом інфляції стало здорожчання харчів — «цукру — на 28%, соняшникової олії — 39%, яєць — 19%, хліба — 19%». А харчі складають більшу частку споживчого кошика українців.

Таким чином, зростання реальних грошових доходів населення (заробітних плат, пенсій, інших грошових трансфертів) за 9 місяців 2021 р. становило лише 3% і не змогло компенсувати зростання витрат населення на товари та послуги першої необхідності. В результаті заощадження населення скоротилися на 88 млрд грн (-2,4% ВВП), говорить Данилишин. За даними МВФ в Україні купівельна спроможність доходів у розрахунку на 1 жителя залишається найнижчою в Європі.

Читайте також:

Світовий банк погіршив прогноз глобального зростання економіки на 2022 рік: є чотири причини
Якою буде інфляція в Україні 2022 року: економічний прогноз
Збільшення інфляції і зростання цін: у МВФ розповіли про українську економіку та похвалили НБУ
Дополнительно:
Доходи не покривали витрати на товари першої необхідності : у НБУ пояснили зростання цін в Україні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.