Пт. Май 20th, 2022
Може дистанційно відчиняти двері і вмикати музику: 19-річний хакер зламав понад 20 автомобілів Tesla у всьому світові

Підліток-хакер з Німеччини стверджує, що він зміг зламати, отримати доступ і контролювати деякі функції більш ніж двох десятків автомобілів Tesla у всьому світові.

Про це пише Drive Tesla. Canada. 

19-річний Девід Коломбо у своєму Twitter заявив, що він має доступ до понад 25 авто компанії Tesla, які належать користувачам у 13 країнах у всьому світові. Як зазначив хлопець, доступ був отриманий не через вразливість інфраструктури Tesla, а через те, що власники авто використовували сторонні сервіси і ключі API.

Коломбо каже, що він має змогу відчиняти двері та вікна авто, заводити його за допомогою дистанційного керування без ключа, вмикати музику на повну гучність та керувати фарами.

Крім того, хлопець може визначати точне місцезнаходження Tesla. Так, Коломбо підтвердив, що принаймні один із постраждалих автомобілів перебуває в Кітченері, провінція Онтаріо в Канаді.

Водночас хлопець заявляє, що не збирається використовувати доступ до авто з власною метою. Коломбо переконаний, що люди, які постраждали від злому, мають знати про небезпеку і захистити свої облікові записи.

«Я вважаю, що це досить небезпечно, коли хтось може дистанційно вмикати музику на повну гучність або відкривати вікна чи двері, поки ви в дорозі. Навіть безперервне миготіння вогнів може потенційно загрожувати іншим водіям», — наголосив хлопець.

Тому хакер звернувся до програми CVE від MITRE, яка працює над виявленням та визначенням публічно розкритих уразливостей кібербезпеки.

За останніми відомостями, Коломбо підтвердив, що зараз він координує роботу з командою безпеки Tesla, аби сповістити постраждалих власників авто.

Нагадаємо, нещодавно черговою неприємністю автомобілів Tesla стали масові скарги користувачів на клімат-контроль у моделях Model 3 і Model Y: збій залишає салон без опалення, що особливо небезпечно в країнах з морозними зимами.

Читайте також:

“Я знайшов динозавра”: доглядач заповідника зробив найбільшу в історії Британії палеонтологічну знахідку
Стало відомо, як виглядатиме новий iPhone 14: «чубчика» зверху екрану більше не буде (фото)
Вчені виявили під водою руїни втраченого легендарного храму Геркулеса (відео)
Дополнительно:
Може дистанційно відчиняти двері і вмикати музику: 19-річний хакер зламав понад 20 автомобілів Tesla у всьому світові

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.