Вс. Янв 23rd, 2022
"Бачимо, у неї вже сил немає": херсонських хлопців, які витягли дівчинку з води, подадуть на звання "Герой-рятівник"

Хлопців, які врятували дівчину з крижаної води у селі Старосілля Бериславського району, херсонські рятувальники хочуть подати на Всеукраїнську акцію «Герой-рятівник року». 

Про це пише «Суспільне».

13-річна Альбіна згадує: 29 грудня вперше вирішила покататися на річковій кризі. Пройшла метрів 20 і раптово опинилася у крижаній воді.

«Я руками трималася за лід і пробувала на нього вилізти, але він проламувався постійно. Страшно було, кричала «допоможіть». Мене вже назад почало відносити і вниз тягнути. Важко було», — каже дівчина.

Троє її друзів, за словами дівчини, теж провалилися у воду, та вибралися самотужки і втекли.

Крики Альбіни за 300 метрів почули дивом, говорить 11-класник Данило. Він разом з братом просто вийшли випити кави у двір.

«Стоїмо, чуємо на річці якісь крики. Богдан кричить: «Біжи по канат». Я приніс. Богдан – на міждоріжжя, я знайшов колоду. Прив’язали колоду, закидували. Вона вчепилася в неї, почали тягнути», — говорить Данило Білоконь.

«Метрів 10 вона сама проламувала кригу, а потім ми бачимо – в неї вже сил немає. Я роздягнувся повністю, почав лід їй назустріч ногами проламувати, поки не залишився маленький клаптик, який вже легко проламався. Ми її витягли на міцну кригу, я допоміг їй вибратися, а потім канатами витягли до берега. Зняли рюкзак, зняли куртку, потім мій брат взяв її на плече та поніс до себе додому. Тим часом Руслан набрав швидку допомогу і нам розказали, що далі робити», — сказав Богдан.

Дії хлопців були розумними та вчасними, вважає начальник пожежно-рятувального загону Держслужби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області Сергій Коваленко.

«Хлопці в цій ситуації діяли правильно. Головне, що не розгубилися, надали допомогу потерпілій. Цих дітей ми будемо подавати на «Герой-рятівник року» і заохочувати їх будемо», — каже рятувальник.

Хлопці вважають свій вчинок пересічним. Не прийти на допомогу, кажуть, не дозволила б совість. 

Нагадаємо, у Миколаївській області троє дітей провалилися під кригу на лимані неподалік села Коблеве. Майже 20 хвилин хлопчаки борсалися у крижаній воді, кликали на допомогу, але їх ніхто не чув. На щастя, з автомобільного мосту, що проходить через лиман, дітей побачив водій вантажівки.

Читайте також:

Посмертне донорство органів: в Україні зростає кількість людей, які задумуються про порятунок життя інших
«Ті, що вражають»: херсонська школярка знає, як урятувати Дніпро та перемогла на Олімпіаді геніїв у США
Втілення мрії: восьмирічна дівчинка відправила своє творіння в космос
Дополнительно:
"Бачимо, у неї вже сил немає": херсонських хлопців, які витягли дівчинку з води, подадуть на звання "Герой-рятівник"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.