Пт. Май 20th, 2022
"Існують суттєві розбіжності щодо України": Столтенберг про результати засідання Ради НАТО-Росія 

НАТО і Російська Федерація мають суттєві розбіжності стосовно України.

Про це 12 січня після засідання Ради НАТО-Росія у Брюсселі заявив генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг.

«У нас відбувся серйозний і прямий обмін думками щодо ситуації в Україні й біля неї та щодо наслідків для європейської безпеки. Існують суттєві розбіжності між країнами-членами НАТО і Росією щодо цих питань. Наші розбіжності нелегко подолати, але позитивним сигналом є те, що усі країни-члени НАТО і Росія сіли за один стіл і взаємодіяли стосовно суттєвих питань», — наголосив Столтенберг.

Він підкреслив, що впродовж двох років засідання Ради НАТО-Росія не відбувалися.

Нагадаємо, 12 січня у Брюсселі на тлі нарощення Кремлем військ на кордоні з Україною відбулося засідання Ради НАТО-Росія, на якому обговорювалися питання безпеки у Європі. Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що не очікує, що на зустрічах з представниками РФ цього тижня будуть врегульовані усі питання і проблеми, але наголосив, що НАТО не піде на компроміси з РФ щодо майбутнього членства України в Альянсі.

Раніше, 10 січня, у Женеві представники США і РФ провели діалог зі стратегічної стабільності. Дипломати обох країн розмовляли понад сім годин. Російську делегацію очолював заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков, а американську — заступник держсекретаря США Венді Шерман.

Після зустрічі Рябков заявив, що Росія не має наміру нападати на Україну. Водночас Шерман заявила, що США не погодились з пропозиціями РФ про неприйняття України до НАТО. 

Читайте також:

«Суттєвого приводу для оптимізму ми не бачимо» — Кремль про переговори США та РФ у Женеві
Переговори Кремля і Білого дому: чим закінчилася зустріч представників Росії та США
«Звірили годинники та озброїли їх аргументами»: на Банковій розповіли, про що говорили із НАТО напередодні перемовин із РФ
Дополнительно:
"Існують суттєві розбіжності щодо України": Столтенберг про результати засідання Ради НАТО-Росія 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.