Пт. Май 20th, 2022
"Звірили годинники та озброїли їх аргументами": на Банковій розповіли, про що говорили із НАТО напередодні перемовин із РФ

На закритому засіданні комісії Україна – НАТО українська сторона «озброїла» партнерів аргументами щодо перемовин Альянсу та РФ, який відбудеться 12 січня.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

«Звірили годинники з державами – членами НАТО та озброїли їх аргументами напередодні запланованого діалогу з Росією. Наші аргументи були почуті та взяті в роботу. Висловили свою позицію всі 30 союзників, і в кожному виступі звучала підтримка суверенітету та територіальної цілісності України, а також висока оцінка того, що Україна залишається стриманою під час напруженої ситуації на її кордонах і не піддається на різного роду провокації», — зазначив Жовква у Facebook.

Також українська сторона обговорила з союзниками та керівництвом Альянсу підготовку до майбутнього Саміту НАТО у Мадриді. Зокрема, була зазначено важливість того, щоб Україна не лише мала б бути запрошена на саміт як країна-партнер, а й були б ухвалені чіткі рішення щодо її подальшого руху до членства в НАТО. Українська стороне, як уточнюється, хоче почути конкретні часові орієнтири.

«Над цим і будемо працювати, починаючи від сьогодні, з усіма столицями держав-членів НАТО та зі штаб-квартирою в Брюсселі», — додав Жовква.

За словами Жовкви, під час більшості виступів на засіданні було озвучено, що майбутнє України в Альнсі — це справа виключно 30 членів НАТО та України як країни-аспіранта.

«І це вселяє обережний оптимізм на успішний результат Мадрида та щодо подальшого руху до НАТО» — підсумував він.

Зауважимо, вже 12 січня відбудеться засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та 13 січня – засідання Постійної ради ОБСЄ, де обговорюватимуться відповідні питання.

Нагадаємо, що в понеділок, 10 січня, у Женеві завершилися переговори урядових делегацій Росії та США про так звані «гарантії безпеки», якими Москва вимагає виключити можливість вступу України до НАТО.

Читайте також:

Жорсткіше, ніж 2014 року: США попередили Росію про нові санкції через агресію проти України
Кілька місяців дипломатичних боїв, публічних залякувань та політичних ігр: чи вдасться вгамувати Путіна
Україну і Грузію запросили на першу в 2022 році нараду міністрів оборони НАТО: дата і повістка денна

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
"Звірили годинники та озброїли їх аргументами": на Банковій розповіли, про що говорили із НАТО напередодні перемовин із РФ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.