Ср. Май 25th, 2022
Російського студента покарали за фото шефа гестапо Мюллера на акції “Безсмертний полк”

У Росії винесли вирок студентові з Волгограда Денису Воронцову, якого звинуватили в реабілітації нацизму під час традиційної в Росії акції “Безсмертний полк”, присвяченій пам’яті ветеранів так званої Великої Вітчизняної війни.

Про це повідомили у вівторок, 11 січня, в об'єднаній пресслужбі судів Волгоградської області.

Як йдеться у повідомленні, у травні 2020 року Денис Воронцов через соцмережу «ВКонтакте» оформив заявку для демонстрації на сайті «Безсмертний полк онлайн» з фото начебто ветерана Геннадія Михайловського. Насправді ж він опублікував зображення начальника IV управління державної таємної поліції (гестапо) РСХА СС Генріха Мюллера.  

Після допиту з цього приводу у слідчого Денис Воронцов непомітно забрав з його службового кабінету свій мобільний телефон, вилучений під час обшуку у нього вдома, та видалив з нього всю інформацію, знищивши докази у кримінальній справі. Цей вчинок було розцінено, як перешкоджання здійсненню правосуддя.

“Під час допиту як підозрюваний, він повідомив, що про акцію «Безсмертний полк» 9 травня 2020 року йому нічого не було відомо, участі в ній в онлайн-режимі він не брав, фото зображення Мюллера не викладав. Припустив, що його мобільним телефоном могли скористатися знайомі, відомості, про яких він відмовився повідомити”, — йдеться у повідомленні пресслужби суду.

Суд не прийняв до уваги заперечення студента та його припущення, що хтось зламав його обліковий запис у соцмережі, і присудив йому штраф у розмірі 300 тисяч рублів — близько 4 тисяч американських доларів. 

Нагадаємо, раніше у російському місті Твер провели акцію до річниці визволення від нацистських окупантів в часи Другої світової війни під двозначною назвою “1488 пелюсток пам'яті”. Користувачі соціальних мереж звернули увагу на те, що число повторює комбінацію цифр 14/88, яка є одним із символів неонацистів.

Читайте також:

Російських реперів перевірять на причетність до екстремізму через фейкове звернення “групи патріотів”
Верховний суд Росії ліквідував міжнародний «Меморіал», який досліджує політичні репресії у СРСР
У Німеччині розпочався суд над 100-річним колишнім охоронцем нацистського концтабору
Дополнительно:
Російського студента покарали за фото шефа гестапо Мюллера на акції “Безсмертний полк”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.