Пт. Янв 21st, 2022
Розвиток космічного туризму виявив нову проблему: що робити з покійником

Водночас із розвитком діяльності комерційних космічних компаній, як-от Virgin Galactic і Blue Origin, а також із запланованим освоєнням колоністами Місяця та Марса, виникла невирішена проблема — як проводити розслідування причин ймовірної смерті когось із туристів чи колоністів, та що роботи з тілом покійного.

Про це йдеться у публікації на сайті TNW.

Для офіційної процедури розслідування смертей під час тривалих космічних місій, очевидно, будуть запозичені норми чинного законодавства на Землі. Міжнародне космічне право передбачає положення, згідно з яким країна, яка зареєструвала космічний корабель, має юрисдикцію над цим космічним об’єктом і його персоналом. Цілком імовірно, що за законами тієї країни й відбуватиметься розслідування причини смерті в космосі.

Більш складним є питання про те, що робити, якщо хтось загине в космосі чи помре природною смертю. 

“Планування місії в космос включає в себе врахування таких факторів, як забезпечення електроенергією, їжею, захист від радіації та утилізація відходів. Встановлення процесів щодо того, що робити, якщо людина помирає, і включення цих процесів у будь-який план зробить таку подію трохи менш травматичною”, — йдеться у публікації.

У виданні припустили, що під час коротких місій, ймовірно, тіло повернуть на Землю. Але до приземлення його потрібно буде зберігати в таких умовах, які дозволять уникнути зараження решти екіпажу.

Під час подорожі до Марса, яка триватиме кілька років, покійника можуть заморозити в холоді космосу, щоб зменшити його вагу і полегшити зберігання на шляху назад до Землі. 

Утилізація людських останків у космічній колонії на іншій планеті може біологічно її забруднити, кремація так само може призвести до забруднення і вимагатиме значних ресурсів. Тому тут будуть потрібні нові технологічні рішення. 

Нагадаємо, британські вчені запропонували варіант тераформування Марса, тобто створення на Червоній планеті умов, схожих до земних.

Читайте також:

Архітектори показали проєкт першого міста на Марсі: коли почнуть будувати (фото, відео)
Вчені вперше зробили карту таємничих надр Марса: що приховує Червона планета
У США винайшли ракету, яка доправить людей на Марс у 10 разів швидше
Дополнительно:
Розвиток космічного туризму виявив нову проблему: що робити з покійником

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.