Пт. Янв 21st, 2022
Скарби Назарбаєва: чому на тлі жорстокого розгону протестів в країні заговорили про мільярдні статки клану

Світова преса знову заговорила про казкові багатства сім'ї Нурсултана Назарбаєва, який фактично залишається керівником Казахстану. Від початку січня в Казахстані тривали буремні протести, що переросли в збройні сутички. За кілька днів січня, як твердять казахстанські опозиціонери, місцевими силовиками було вбито близько двохсот протестувальників.

Про те, що ж обурило людей, які вийшли на цей буремний протест — 11 січня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Східна казка 21-ого століття — саме такою намагаються показати столицю Казахстану іноземцям. До 2019-ого року її називали Астаною, та після формального відходу від влади президента Назарбаєва столицю назвали його іменем — Нур-Султан. У Казахстані йому встановили десятки тисяч пам'ятників та навіть заснували національне свято — День першого президента. Всі казахстанські опозиційні політики або мертві, або у в'язниці, або за кордоном. Вони самі порівнюють режим в своїй країні з білоруським. Хоча більше Казахстан нагадує типову східну деспотію. Три доньки Назарбаєва, їхні чоловіки, діти та інші родичі — клан, якому належить і влада, і контроль над національними багатствами країни.

Триста мільйонів доларів — про таку купівлю молодшої доньки Назарбаєва пише британська преса. Алія Назарбаєва вивела з Казахстану ці гроші, аби придбати дім у Лондоні та приватний літак. Про це стало відомо через суперечку Назарбаєвої з двома колишніми фінансовими управителями, на яких вона подала до суду за шахрайство. Тоді й з'ясувалося: ще 2006 року вона вивезла кошти, які, цитуючи судові документи, «стало небезпечно тримати на батьківщині». Опозиційний казахстанський політик та розслідувач Ермек Наримбай був змушений виїхати з країни та отримав притулок в Україні. За його даними, свій перший мільярд доларів Нурсултан Назарбаєв відсвяткував ще у 99-ому. Нині його статки зросли у сотні разів.

Після майже 30-ти років президентства Назарбаєв офіційно вже не очолює країну. Та його наступника вважають маріонеткою всесильного правителя. На важливі саміти вони їздять удвох, а Путін, наприклад, зустрічається віч-на-віч саме з Назарбаєвим, а не з офіційним керівником Казахстану. Однією з головних вимог нинішніх протестів у країні стало гасло «Діду, йди геть», адресоване Назарбаєву. Та розпочалися ці протести, як і всі попередні, з вимог соціальної справедливості. 2011-ого влада розстріляла 16 мітингарів у промисловому місті Женаозен, де нафтовики вимагали нормальної платні за свою роботу. Нині протести знову почались у Женаозені. Цього разу через різке підвищення цін на автогаз. І знову — жорстокі розправи з мітингарями. Казахстанський режим підтримує Москва. Для придушення протестів, на запрошення президента Токаєва, до країни прибули російські військові.

Нагадаємо, від початку січня в Казахстані тривали буремні протести, що переросли в збройні сутички. Одним з їхніх гасел стало «Діду, йди геть», яке адресоване батькові Алії Нурсултану Назарбаєву. Експрезидент жодного разу відтоді не з'являвся на люди. Втім, він начебто підтримує дії свого наступника, президента Токаєва, який для наведення ладу в країні запросив до Казахстану війська ОДКБ — з Росії, Білорусі, Киргизстану та Вірменії.

Читайте також: 

Президент Казахстану заявив, що з моргів викрали тіла закордонних бойовиків — учасників протестів
Казахстан у вогні: що потрібно знати про причини газових протестів і до чого тут Росія
У Назарбаєва розповіли свою версію щодо передавання посади голови Радбезу Казахстану

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Скарби Назарбаєва: чому на тлі жорстокого розгону протестів в країні заговорили про мільярдні статки клану

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.