Пн. Янв 17th, 2022
В ООН заявили про масштабне здорожчання продуктів: ціни зросли майже на третину

У Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО) 2021 року зафіксували наймасштабніше за останній час здорожчання усіх основних груп сільгосппродукції.

Про це йдеться на офіційному сайті ФАО.

За підсумками 2021 року було зафіксоване зростання цін на продовольство на 28,1%. Зросла вартість не лише зерна та олії, яке спостерігається щороку, але й усіх інших груп сільгосппродукції. 

Ціни на злакові культури зросли на 27,2%, досягнувши максимуму за останні 10 років.  Вартість кукурудзи та пшениці підвищилася на 44,1% та 31,3% відповідно. Минулого року серед злакових здешевшав лише рис — на 4%.

Найбільше здорожчали рослинні олії та цукор. Ціни на олії зросли на рекордні 65,8% за рік, на цукор — на 37,5%, що стало максимумом від 2016 року. Молочна продукція здорожчала на 16,9%, м'ясна – на 12,7% (найбільше — баранина, яловичина та курятина).

Трохи знизилися ціни на сир завдяки збільшенню його виробництва в країнах Західної Європи.

Зростання цін пояснюють ризиками для міжнародної торгівлі, пов’язаними із поширенням штаму коронавірусу “Омікрон”, а також збільшенням витрат на енергоносії та перевезення. Також на ціни вплинули локальні неврожаї пшениці та централізовані закупівлі до резервів.

Стабілізації на ринку продовольства у ФАО не прогнозують, ціни можуть і надалі зростати з урахуванням “високих витрат, пандемії, що триває, і неясних кліматичних умов”.

Нагадаємо, 2021 року рівень інфляції в Україні був найбільшим за останні чотири роки.

Читайте також:

Якою буде інфляція в Україні 2022 року: економічний прогноз
Що загрожує світовій економіці у 2022 році — Bloomberg
Як будуть індексувати та підвищувати пенсії 2022 року
Дополнительно:
В ООН заявили про масштабне здорожчання продуктів: ціни зросли майже на третину

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.