Пн. Янв 24th, 2022
В Україні купівельна спроможність залишається найнижчою в Європі: у Нацбанку озвучили невтішні цифри

Зростання реальних доходів населення у 2021 році не змогло компенсувати витрати на товари та послуги першої необхідності.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин та наголосив, що за даними МВФ, в Україні купівельна спроможність доходів у розрахунку на 1 жителя залишається найнижчою в Європі.

«Зростання реальних грошових доходів населення (заробітних плат, пенсій, інших грошових трансфертів) за 9 місяців 2021 р. становило лише 3% і не змогло компенсувати зростання витрат населення на товари та послуги першої необхідності. В результаті заощадження населення скоротилися на 88 млрд грн (-2,4% ВВП)», — написав він.

Данилишин зазначив, що більша частина зростання цін не залежала від України і пояснюється інфляційними процесами у всьому світі. Він нагадує, що у багатьох країнах інфляція сягає рекордних рівнів за багато років — у США — 6,8%, у ЄС — 5%, у Британії — 5,1%.

За даними Державної служби статистики України, за минулий рік інфляція становила 10,3%. А реальні доходи населення, як вказує Данилишин, від січня до жовтня зросли всього на 3%.

Читайте також:

Світовий банк погіршив прогноз глобального зростання економіки на 2022 рік: є чотири причини
Якою буде інфляція в Україні 2022 року: економічний прогноз
Збільшення інфляції і зростання цін: у МВФ розповіли про українську економіку та похвалили НБУ
Дополнительно:
В Україні купівельна спроможність залишається найнижчою в Європі: у Нацбанку озвучили невтішні цифри

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.