Пт. Янв 21st, 2022
Зеленський та Єрмак обговорили подальші кроки в рамках нормандського формату з радниками глав Франції та Німеччини

Президент України Володимир Зеленський прийняв радників очільників Франції та Німеччини, які прибули для переговорів з Керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком. Дипломати відвідали Київ відповідно до попередніх домовленостей, досягнутих під час відеоконференції 4 січня цього року, і обговорили подальші кроки в рамках нормандського формату.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Слід зазначити, що до України прибули радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Єнс Пльотнер і дипломатичний радник Президента Франції Еммануель Бонн.

Як повідомляється, під час зустрічі дипломатів відбувся широкий обмін думками щодо шляхів активізації спільної роботи у рамках нормандського формату. Зокрема, Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до серйозних кроків задля досягнення миру.

«Настав час предметно домовлятися про припинення конфлікту, і ми готові до необхідних рішень під час нового саміту лідерів чотирьох країн», — сказав глава держави.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що українська сторона залишається відданою політико-дипломатичному шляху врегулювання конфлікту з Росією.

Він наголосив на необхідності дотримання режиму повного припинення вогню, здійснення подальших етапів взаємного звільнення утримуваних осіб, відкриття КПВВ, а також виконання інших рішень Паризького саміту лідерів «Нормандської четвірки».

«Україна, Франція та Німеччина докладають активних зусиль задля відновлення результативної роботи в Нормандському форматі на різних рівнях. Очікуємо, що російська сторона підтримає ці зусилля, а також сприятиме досягненню прогресу у виконанні рішень Паризького саміту «Нормандської четвірки». Проведення чергового саміту в Нормандському форматі дало б серйозний поштовх процесу мирного врегулювання», – підкреслив Андрій Єрмак.

Слід зазначити, що Україна передала німецькому та французькому радникам лідерів країн-учасниць Нормандського формату детальну інформацію щодо імплементації сторонами Мінських домовленостей та рішень останнього саміту 2019 року.

Нагадаємо, візит радників Шольца і Макрона до України Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак анонсував 8 січня. Тоді він поговорив також і з помічницею державного секретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід щодо ситуації навколо українських кордонів та безпекових аспектів.

Читайте також:

Річниця президенства Байдена: чому США прямують у пастку Путіна та як Кремль шантажує Україною
Кілька місяців дипломатичних боїв, публічних залякувань та політичних ігр: чи вдасться вгамувати Путіна
Долю України одночасно обговорили у Брюсселі та Женеві: чого очікувати від цих зустрічей
Дополнительно:
Зеленський та Єрмак обговорили подальші кроки в рамках нормандського формату з радниками глав Франції та Німеччини

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.