Пн. Янв 17th, 2022
Абсолютний "рекорд": в "Охматдиті" прооперували дитину і витягнули 32 магнітні кульки

В «Охматдиті» прооперували малюків, які на Новий рік отримали магнітні конструктори. Кульки, з яких вони складаються, діти часто ковтають, і вже за 6-8 годин у шлунку  або кишківнику утворюються дірки.

Як повідомляється в сюжеті ТСН.19:30, рік тому в Держспоживслужбі пообіцяли заборонити магнітні забавки.

Неодимові магніти використовували в автомобільні промисловості. Згодом ці кульки  стали позиціювати, як головоломки для дітей. Ще цю іграшку називають конструктором-неокубом. Якщо кульки стискають стінки  кишківника, вже за кілька годин тканини відмирають.

Після новорічних свят в «Охматдиті» нова хвиля постраждалих різного віку. Останній випадок — 6 річний хлопчик, що отримав неодимовий конструктор у подарунок на Новий рік. Дитину прооперували і дістали 32 магнітні кульки. Це абсолютний рекорд для цієї лікарні. Після тяжко втручання дитина відновлюється.

Неодимові конструктори заборонені в ЄС та США. На  українському ринку вони з'явилися 10 років тому. Їх переважно імпортують з Китаю.

Ця іграшка скалічила сотню українських дітей — 40 малюків довелося прооперувати, у решти магніти діставали ендоскопічним шляхом, але теж під наркозом.  

Нині у Держспоживслужбі звітують, що моніторили ринок. Визнали, що іграшки небезпечні.

«Зазначені іграшки не відповідають вимогам технічного регламенту. Було ухвалено рішення щодо заборони  надання на ринку цієї продукції — неокуби, але певної марки і моделі», — розповів керівник відділу ринкового нагляду Держспоживслужби Олександр Жмут.

Тобто, якщо маркування інше, або відтінок конструктора не такий, то заборона вже не діє. Водночас у великих торговельних  мережах зараз не знайти цей конструктор, а от в інтернет-магазинах вибір не обмежений.

У Держспоживслужбі зазначають, що наразі вплинути на продаж в Інтернеті — проблематично.

Якщо держава не може вплинути на продаж цих іграшок, то лікарі благають батьків не купувати магніти, бо до них на операції потрапляють діти від року і до 18.

Про те, що найчастіше ковтають діти і як правильно надати першу допомогу — у нашому матеріалі.

Читайте також:

У Рівненській області 5-річний хлопчик проковтнув батарейку від іграшки
У Львові 4-річний хлопчик проковтнув лампочку від гірлянди: вона застрягла в бронхах (фото)
Лікував горло: у Львівській області дитина проковтнула розпилювач від спрею

 Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Абсолютний "рекорд": в "Охматдиті" прооперували дитину і витягнули 32 магнітні кульки

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.