Пн. Янв 17th, 2022
Материнство найстаршої матері України оскаржують в суді: адвокатка назвала позов необґрунтованим, а Підвербна ховає доньку

12 січня у Новозаводському райсуді Чернігова слухали цивільну справу за позовом Оксани Спектор до 76-річної Валентини Підвербної, яка майже 11 років тому, завдяки штучному заплідненню, народила дівчинку  Анну-Марію. Позивачка підозрює, що для запліднення  Валентини лікарі використали її яйцеклітини, а вона на це дозволу не давала. Тепер жінка хоче, щоб матір’ю дівчинки визнали її.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.19:30, на засідання прийшла лише адвокатка Підвербної Валентина Роговець, яка закиди Спектор вважає безпідставними.

«Я вважаю, що заява є необґрунтованою. Все, що можу сказати. Там багато підстав, чому я вважаю, що вона не обґрунтована, дуже багато», – сказала вона.

Своєю чергою захист позивачки письмово вимагав закрити слухання для преси.

Позивачка Оксана Спектор нині живе в Ізраїлі і вважає, що донька Валентини Підвербної дуже схожа на неї. Оксана зберігала свої яйцеклітини у клініці, де робили штучне запліднення Валентині  і тепер вимагає ДНК-тесту.

Гроші на штучне запліднення пенсіонерка Валентина Підвербна збирала багато років, торгуючи на чернігівському базарі. Завагітніти їй вдалося лише після третьої процедури. Через місяць після народження Анни-Марії, Валентина припинила спілкуватися з лікарями та соцслужбами. За поріг квартири нікого не пускала.

За майже одинадцять років її життя Анну-Марію і так не часто бачили з однолітками на дитячому майданчику. А після судового позову — дитини, кажуть сусіди, взагалі не видно. 

Штучне запліднення Валентині Підвербній робив у Києві Ігор Ільїн. Принаймні про це він говорив у інтерв'ю після народження дівчинки. Нині лікар підтверджує , що позивачка Оксана Спектор теж була клієнткою клініки. Але того закладу вже не існує , а всі архіви знищено.

Це перший подібний публічний скандал у царині вітчизняної репродуктологіі. Були раніше випадки про підміну яйцеклітин , каже директор Центр медицичного та репродуктивного права Сергій Антонов, але до суду справи не доходили. Юрист вважає, що у цій історії, якщо і була плутанина з яйцеклітинами, то навряд чи свідома. Скоріше за все, каже, сталася фатальна помилка.

Тим часом суд задовольнив клопотання обох сторін і справу про батьківство Анни-Марії слухатимуть за зачиненими дверима, бо йдеться про приватне життя.

Наступне засідання у справі має відбутися 21 лютого.

Читайте також:

Донька найстаршої мами України пішла у перший клас
Сусіди найстаршої мами в Україні скаржаться, що її дитина ходить у брудному одязі
Найстарша мама України заперечує своє жебракування біля дороги

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Материнство найстаршої матері України оскаржують в суді: адвокатка назвала позов необґрунтованим, а Підвербна ховає доньку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.