Пн. Янв 17th, 2022
"Ні" оголеному тілу, дискримінації та насильству в рекламі: в Україні запрацював оновлений закон

В Україні набрали чинності правки до закону про рекламу. Законодавці збільшили штрафи та чітко прописали критерії, за що будуть карати. Нововведення торкнуться і  роботодавців – в оголошеннях про прийом на посаду забороняється пропонувати роботу лише жінкам або чоловікам та вказувати вік кандидата.

Про те, як будуть працювати зміни, хто їх контролюватиме і які штрафи передбачені за порушення — 12 січня йшлося в сюжеті ТСН.19:30.

Вдаватися до сексизму та дискримінації рекламникам було заборонено й раніше. Але юристи знаходили прогалини у законодавстві. Такі матеріали можна було називати жартом або пародією — і уникати відповідальності, каже правозахисниця Олександра Голуб.

«Ця заборона була досить абстрактна і не було деталізації. Відповідно, коли хтось скаржився на цю рекламу, рекламодавець завжди міг сказати «ні, це вам здалося». Відтепер в законі є чітке визначення, яка реклама є дискримінаційною за ознакою статі і що в цій рекламі конкретно не можна вміщувати», — пояснює вона.

Оновлений закон забороняє рекламу, що містить ознаки гендерної, вікової та фізичної дискримінації. Тепер не можна використовувати зображення оголеного тіла людини з метою привернення уваги споживачів. Штраф за порушення закону складатиме десять мінімальних зарплат (65 тисяч гривень).

Зміни чекають і на роботодавців. Зазначати в описі вакансії вік, стать, національність і навіть місце проживання кандидата заборонено. А контролювати норму пропонується самим здобувачам роботи. Якщо виявлять порушення — скаржитись можна до Державної служби праці України. За порушення доведеться сплатити також 65 тисяч гривень.

Читайте також:

Послуги платних інтернет-сервісів будуть оподатковуватися: хто заплатить за покупки 
Нардепи заборонили в Україні міцні та ментолові сигарети: що змінилося
Тату з куполами для свині: скандальний салон Lamarch залили фарбою, а поліція перевіряє заяву щодо знущання з тварини

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
"Ні" оголеному тілу, дискримінації та насильству в рекламі: в Україні запрацював оновлений закон

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.