Пн. Янв 24th, 2022
"Якщо ми хочемо миру, ми маємо бути готовими до війни": у ВМС України припускають, що Росія може атакувати з моря

Перший заступник командувача ВМС України, віцеадмірал Андрій Тарасов заявив, що загроза вторгнення Росії до України з моря цілком реальна. Водночас, Військово-морські сили України готові відбити будь-які спроби вторгнення з цього боку.

Про це сказав під час інтерв’ю Sky News.

Тарасов зазначив, що російський флот і берегова охорона країни ведуть більш ворожу діяльність на морському кордоні. Так, за словами першого заступника командувача ВМС України, Росія перекриває ділянки води для руху українських суден нібито для військових навчань.

Крім того, у ВМС України з російського боку фіксують застосування спеціальних систем, які глушать зв'язок і роботу навігації на українських суднах.

За словами Тарасова, внаслідок цього українські кораблі фактично не можуть працювати на цій території. Так, минулого місяця 70% української акваторії було заблоковано, а обсяг вантажів, які можуть курсувати, скоротився до рекордних 50% за останні вісім років. У ВМС такі дії охрестили «економічною війною» Росії проти України.

«Російські сили можуть організувати висадку морських десантників. Рівень їх підготовки досить високий, вони постійно відпрацьовують такі дії на полігонах, в тому числі й у Криму. Якщо такі сили були зібрані, ми повинні мати змогу запобігти їхній висадці. З огляду на те, що вони (такі сили — Ред.) існують, загроза реальна», — підкреслив Тарасов.

Заступник командувача ВМС України зазначив, що саме з цієї причини Україна зосередилася на відновленні свого військово-морського флоту, який було знищено після захоплення Криму.

«Від 2014 року ми зосередилися на відновленні нашої морської піхоти і берегової артилерії… Ми відновили їхній потенціал. На даний момент сили, які ми маємо на узбережжі, здатні протистояти будь-якому десанту противника», — додав він.

Тарасов наголосив, що якщо ми хочемо миру, ми маємо бути готовими до війни.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов озвучив плани російського президента Володимира Путіна щодо України. Так, за його словам, наразі у планах Путіна — здійснити внутрішню дестабілізацію України, а глобально — знищити нас як державу.

Читайте також:

«Несумлінна політична конкуренція»: у Путіна прокоментували загрозу нових санкцій США
Постійна рада ОБСЄ збирається у Відні: говоритимуть про ультиматуми РФ і ситуацію біля кордонів України
Дипломати зі США та Європи обіцяють продовжити стримування агресії РФ проти України
Дополнительно:
"Якщо ми хочемо миру, ми маємо бути готовими до війни": у ВМС України припускають, що Росія може атакувати з моря

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.