Пн. Янв 17th, 2022
Ракета Маска вивела на орбіту супутник "Січ-2−30": він встановив зв'язок з космічним центром в Україні

Український супутник «Січ 2-30», який вивела на орбіту ракета Falcon Ілона Маска з мису Канаверал, встановив зв'язок із центром космічного зв'язку на Хмельниччині. Сталося це вперше за десять років.

Про історичний для України день розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 14 січня. 

Про те, що супутник встановив зв'язок, повідомляють у конструкторському бюро «Південне». О 20:15 13 січня супутник пролітає над Україною. У повній тиші люди, які створювали «Січ-2-30», чекали, чи вдасться встановити контакт з ним.
На щастя, з'являється сигнал.

Хоч отримати повноцінну інформацію під час першого проходження не вдається,невдачею це фахівці не вважають. «Там є стартове польотне завдання. Він повинен включити бортовий комп’ютер, підключити систему енергозабезпечення, розкрити сонячні батареї і виконувати задачі самоналагодження», — повідомив генеральний директор КБ «Південне» Олександр Кушнарьов.

О 20:00 лише на третьому сеансі зв'язку з'являються стійкий сигнал із супутником. Усі його бортові системи працюють у штатному режимі, сонячні батареї розкриті. Розробники видихають із полегшенням.

 У космос супутник вивела ракета Ілона Маска з мису Канаверал у Сполучених штатах. Фахівці вже назвали це історичною подією. Після 10-річної перерви Україна повернулася до клубу космічних держав. Востаннє супутник вирушив на орбіту з Росії. Натоімсть цей не має жодного елемента російського виробництва. «Майже всі компоненти українського виробництва. За деяким виключенням — ддеякі компоненти з Канади, Європи отримані», — розповів Олександр Кушнарьов.

Інформацію з супутника отримуватиме центр польотів у містечку Дунаївці Хмельницької області. «Ми виконуємо функцію управління апаратом. Моє завдання — це провести сеанс без зауважень, а перевірити всю інформацію, яка буде відправлена на апарат, яка буде з нього прийнята. Потім аші фахівці будуть робити аналіз телеметричної інформації», — розповів співробітник Центру обробки і контролю спеціальної інформації Дмитро Горяну. 
 
«Січ 2-30» зможе фіксувати багато чого: від вирубки лісів до пересування російських військ. Перші фото з «Січі 2-30» очікують уже за кілька днів. До слова, до 2025 року на орбіті має з'явитися ще сім українських  супутників.
Дополнительно:
Ракета Маска вивела на орбіту супутник "Січ-2−30": він встановив зв'язок з космічним центром в Україні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.