Пн. Янв 17th, 2022
Що відомо про новий штам коронавірусу "Омікрон": у МОЗ розповіли

Новий штам коронавірусу «Омікрон» частіше призводить до інфікування в домашніх осередках, у порівнянні зі штамом «Дельта». Водночас у порівнянні із «Дельтою», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України з посиланням на попередні результати наукових досліджень.

Також у МОЗ розповіли, що наразі відомо про «Омікрон»:

 Новий штам має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби.
 Відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 року, то на «Омікрон» – 30,8 року.
 Збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%.
 Попередньо, «Омікрон» у 2,9 раза більш інфекційний, ніж «Дельта». Тобто новий штам більш заразний, порівняно із «Дельтою».
 У країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня.
Наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на цей штам не спостерігається.
Дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням впродовж 1 або більше ночей в лікарні.
Ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для «Омікрону» є вполовину меншим, ніж для «Дельти».
 Лише в 0,6% хворих на «Омікрон» були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що дані щодо госпіталізацій не є остаточними, адже у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей.

«Правильне використання масок, дотримання дистанції, регулярне миття рук та вакцинація проти COVID-19, як і раніше, залишаються ефективними та простими заходами, щоб вберегтися від інфікування будь-яким штамом», — зазначмлм у МОЗ.

Читайте також:

«Штам «Омікрон» може заражати 100 людей з тисячі вже перехворілих на коронавірус»: як перевірити недугу
Moderna анонсувала випуск бустерної вакцини проти «Омікрону»: коли чекати
Забруднення зразка: у ВООЗ сумніваються у існуванні «Дельтакрону»
Дополнительно:
Що відомо про новий штам коронавірусу "Омікрон": у МОЗ розповіли

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.