Пт. Янв 28th, 2022
США назвали компанію з РФ "ключовим джерелом товарів" для ракетної програми КНДР

У Державному департаменті США російську компанію «Парсек» вважають «ключовим джерелом товарів та технологій» для ракетної програми КНДР.

Про це йдеться в заяві американського держсекретаря Ентоні Блінкена, оприлюдненій у середу, 12 січня, на сайті Держдепу США.

Зазначається, що від 2016 до 2021 року ТОВ «Парсек» і директор з розвитку компанії Роман Алар співпрацювали з громадянином КНДР О Йонг Хо, який проживає на території Росії, щодо продажу товарів, які застосовують до балістичних ракет.

Йдеться, зокрема, про кевларову нитку, арамідне волокно, авіаційне мастило, кулькові підшипники і прецизійні фрезерні верстати, які контролюються Групою ядерних постачальників (NSG).

До того ж, Роман Алар надав О Йонг Хо «інструкції зі створення сумішей твердого ракетного палива». «Відносини із закупівель та постачання між О Йонг Хо, Романом Аларом та ТОВ «Парсек» є ключовим джерелом товарів та технологій для ракетної програми КНДР», — впевнені в Держдепі.

Також вказується, що О Йонг Хо в період від 2018 до 2021 року «купував і брав участь у закупівлі ракетних матеріалів з третіх країн від імені ракетної програми КНДР».

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо зареєстрованої у Москві фірми «Парсек», а також семи пов'язаних із КНДР фізичних осіб, зокрема громадянина РФ Романа Алара, чотирьох громадян Китаю і двох громадян Північної Кореї.

«Ми продовжуємо тісно координувати свої дії з нашими союзниками та партнерами для усунення загроз, що створюються дестабілізаційною діяльністю КНДР, та для досягнення нашої спільної мети повної денуклеаризації Корейського півострова», — вказав Блінкен.

За його словами, США, як і раніше, «віддані пошуку діалогу та дипломатії з КНДР і закликають її до участі у переговорах».

Нагадаємо, що КНДР вже двічі у цьому році запускала балістичну ракету в бік Японського моря.

Читайте також: 

Балістична ракета КНДР досягнула десятикратної швидкості звуку
У Японії заявили про запуск балістичної ракети з КНДР і збирають екстрене засідання
КНДР заявила про успішні випробування гіперзвукової ракети, яка «точно вразила ціль на відстані 700 км»
Дополнительно:
США назвали компанію з РФ "ключовим джерелом товарів" для ракетної програми КНДР

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.