Ср. Май 25th, 2022
Суд у Німеччині ухвалив історичний вирок у справі про катування режимом Асада у Сирії

Німецький суд засудив колишнього сирійського полковника до довічного ув'язнення за злочини проти людяності. Суд у Кобленці в землі Рейнланд-Пфальц став першим у світі, який пов’язав злочини проти людяності з сирійською державою.

Про це повідомило Deutsche Welle.

Зазначається, що судове переслідування полковника Анвара Р. відбувалося за принципом універсальної юрисдикції, який дозволяє притягувати до відповідальності за можливі військові злочини, скоєні іноземцями в інших державах.

Сам 58-річний колишній полковник Анвар Р. заперечував, що застосовував тортури або давав інструкції іншим особам чинити катування.

Вважалося, що злочини відбулися 2011 і 2012 років — на ранніх етапах громадянської війни в Сирії.

Анвар Р. нібито відповідальний за катування щонайменше 4000 людей у ​​в'язниці генеральної розвідувальної служби в Дамаску. Вважається, що там загинули щонайменше 30 в’язнів.

Підсудного звинувачували в нагляді за допитами, які включали «удари електричним струмом», побиття «кулаками та батогами», зґвалтування та сексуальне насильство, а також позбавлення сну.

Обвинувачення вимагало довічного ув'язнення, просячи суд виключити звільнення протягом перших 15 років через тяжкість злочинів.

Анвар Р.,  який вважається приналежним до режиму Башара Асада, був заарештований у Німеччині 2019 року після втечі з Сирії.

У Раді Безпеки ООН Росія та Китай наклали вето на спроби західних держав передати злочини в межах сирійської кризи на розгляд до Міжнародного кримінального суду. В результаті у тих, хто пережив тортури та атаки з використанням хімічної зброї, залишилися обмежені можливості добиватися правосуддя.

Нагадаємо, що Україна офіційно засудила режим президента Сирії Башара Асада за порушення міжнародного гуманітарного права.

Читайте також:

«Людина, яка пережила таке, — наполовину мертва»: доповідь правозахисників про десять років війни в Сирії
На посту 21 рік: Башар Асад знову переміг на виборах в Сирії
У Сирії за підпал лісів стратили понад два десятки людей
Дополнительно:
Суд у Німеччині ухвалив історичний вирок у справі про катування режимом Асада у Сирії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.