Пн. Янв 17th, 2022
У МЗС Росії заявили про намір стримувати розширення НАТО і натякнули на ризик застосування ядерної зброї

У середу, 12 січня, заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко заявив, що розширення НАТО негативно впливає на європейську безпеку, а позиція США знижує “стелю застосування ядерної зброї”. 

Як повідомляють російські ЗМІ, таку заяву представник російського зовнішньополітичного відомства зробив на пресконференції за підсумками засідання Ради Росія – НАТО. 

За словами російського урядовця, розмова РФ і НАТО вийшла відвертою, прямою, насиченою, але виявила багато розбіжностей. У російського переговорника, зокрема, склалося враження, що “у практичній діяльності Альянс не збирається враховувати інтереси інших”.

Заступник очільника російського МЗС наголосив, що спроби НАТО побудувати безпеку без участі Росії будуть контрпродуктивними, Москва цього не дозволить. За його словами, процес розширення НАТО негативно впливає на європейську безпеку, створює неприйнятні ризики для Росії, тому Москва протистоятиме їм.

Він також заявив, що США “концептуально та технічно знижують стелю застосування ядерної зброї”, що викликає занепокоєння у Росії.

Заступник міністра пригрозив, що у разі якщо НАТО перейде до політики стримування Росії, Москва перейде до контрстримування.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Альянс може посилити присутність на території союзників на сході у разі нападу РФ на Україну.

Читайте також:

Україна не агресор, а жертва: що сказала «срібляста лисиця» зі США про переговори з Росією
«РФ не має права вето»: у НАТО відповіли на ультиматум Кремля щодо неприйняття України до Альянсу
«Існують суттєві розбіжності щодо України»: Столтенберг про результати засідання Ради НАТО-Росія 
Дополнительно:
У МЗС Росії заявили про намір стримувати розширення НАТО і натякнули на ризик застосування ядерної зброї

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.