Пн. Янв 24th, 2022
В Україні почали вести облік антибіотиків: що зміниться

В Україні від початку 2022 року медичні заклади почали вести облік загального споживання антимікробних препаратів, серед яких є антибіотики. 

Про це повідомила пресслужба Міністерство охорони здоровʼя.

«Це дасть змогу побачити, скільки антибіотиків (і яких саме) призначають лікарі пацієнтам в стаціонарних відділеннях, і оцінити виправданість таких призначень, забезпечити контроль за внутрішньолікарняними інфекціями та зменшити термін перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні», — наголошують у відомстві.

Зазначається, що у квітні цього року має стартувати відпускання та виписування електронних рецептів на зареєстровані в Україні антибактеріальні (протимікробні) препарати.

Для отримання цих ліків передбачений алгоритм:

пацієнт звертається до лікаря;
медик виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ);
також лікар надає пацієнтові номер рецепта й інформацію про ліки;
пацієнт звертається до аптеки, підключеної до ЕСОЗ, та повідомляє там номер рецепта;
фармацевт за цим номером бачить призначення і може продати ліки.

У Мінохорони здоров'я вважають, що таким чином зможуть дієвіше контролювати обіг антибіотиків у країні. Адже часто пацієнти їх «виписують самі собі». Втім, надлишкове вживання таких препаратів призводить до розвитку широкої резистентності — механізму, який знижує їхню ефективність. «Бактерії стають стійкими до деяких ліків, і це поступово ускладнює або унеможливлює протидію інфекціям», — повідомили у МОЗ.

Наразі міністерство не має точної інформації, скільки антимікробних препаратів споживають українці. Втім, торік загальний обсяг усіх продажів і закупівель препаратів перевищив 6,4 млрд грн — на 40% більше, ніж 2018 року. 

Нагадаємо, необхідність у прийманні антибіотиків визначає лікар і лише за наявності лабораторно підтвердженої бактеріальної інфекції або за обґрунтованої підозри на неї. COVID-19 має вірусне походження, а антибіотики діють лише на бактерії. Приймати антибіотики для «профілактики» — недоцільно, адже вони не лікують COVID-19, а лише можуть погіршити стан хворого.

Читайте також: 

Компанія Merck заявила про ефективність своїх таблеток проти «Омікрону»
Харчові добавки, від яких слід відмовитись 2022 року — дієтологи
Легалізація конопель: у МОЗ хочуть налагодити вирощування марихуани, аби не імпортувати її з-за кордону
Дополнительно:
В Україні почали вести облік антибіотиків: що зміниться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.