Пн. Янв 17th, 2022
Золоті статуї, колони і облуплені стіни: як американець в центрі Полтави з багатоповерхівки зробив "хату Зевса"

У центрі Полтави в пішохідній зоні на вулиці Соборності є будинок, який привертає до себе увагу колонами та золотими скульптурами. 

Про це пише gazeta.ua. 

Ремонт в античному стилі робив громадянин США, який орендував квартиру в будинку

Місцеві жителі розповідають, що раніше це був звичайний житловий будинок. Проте 12 років тому тут почав винаймати квартиру Грегорі Стіл зі США. Саме він по-новому оздоблював під'їзд та двір житлового будинку. За словами жителів будинку, ремонт в приміщенні американець робив за власний кошт.

Він до звичайної сірої будівлі додав грецькі колони, золоті статуї левів, орлів та давньогрецьких богинь. Іноземець перефарбував багато елементів екстер'єру в золоту фарбу. 

Також він власним коштом замінив газопровід. Місцеві розповіли, що вони говорили іноземцю про те, що таке оздоблення для цього будинку є недоречним, проте він переконував, що хоче тут почуватись, як удома, а тому і робить це. 

Квартиру, де жив іноземець, здають подобово

Згодом місцеві жителі оформили ще і терасу в тому ж стилі, що і під'їзд будинку. Проте три роки тому іноземець виїхав із будинку і хотів навіть частину оздоблення забрати із собою, проте місцеві жителі не дозволили йому цього зробити.

Нині жителі Полтави згадують про Грегорі та кажуть, що після переїзду до Києва він навідується до них в гості. 

Квартиру, в якій жив іноземець, викупили та зробили там ремонт. Зараз її можна орендувати подобово. Власниця квартири Тетяна розповідає, що житло користується попитом серед туристів саме через незвичний під'їзд. Жінка додає, що Грегорі Стіл дбав про вигляд під'їзду будинку, проте мало приділяв уваги своєму помешканню. 

Що каже архітектор

Архітектор Артур Ароян розповідає, що такий дизайн виглядає гротескно. 

«Але як культурний феномен це місце доволі цікаве, свідчить про своєрідний культурний відбиток, який накладає антична архітектура класицизму в цьому місті. Мені здається, вона якось впливає на розум людей. Так часто на мазаних хатах XIX-XX століть можна побачити елементи класицизму — пілястри, завитки, обрамлення карнизів. Я би сказав, що це могла б бути пам'ятка постмодернізму — навіть можна було б брати на облік її. Якби тут була притаманна йому іронія. Та її тут немає», — каже архітектор. 

Жителі Полтави в соціальних мережах називають під'їзд «Пшонка-style по-полтавськи» та «хатою Зевса». 

Читайте також: 

Дивовижний порятунок: у Колумбії визволили рожевого дельфіна, що застряг на мілині
В Одеській області в січні зацвіли рідкісні зимові квіти: фото
Висіла у «хрущовці» і нікого не цікавила: житель Дніпропетровщини задешево купив картину, яка коштує тисячі доларів
Дополнительно:
Золоті статуї, колони і облуплені стіни: як американець в центрі Полтави з багатоповерхівки зробив "хату Зевса"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.