Пт. Янв 21st, 2022
У Швеції знайшли особисту печатку Пилипа Орлика (фото)

Дослідники Державного королівського архіву Швеції, звідки раніше привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика, знайшли його печатку. Про це розповів український історик Тарас Чухлібманцер на своїй сторінці у Facebook.

«Фантастична історична знахідка – на свята у Швеції віднайдено особисту печатку гетьмана Орлика! За допомогою наших дослідників у Державному Королівському архіві у Швеції щойно було віднайдено оригінальну особисту печатку з гербом «Новина» гетьмана Пилипа Орлика, яка до цього часу не була відома світовій та українській історичній науці», – написав Чухлібманцер.

Пилип Орлик був українським політичним, державним і військовим діячем, Генеральним писарем (1702-1709) та гетьманом Війська Запорозького у вигнанні (1710-1742). Він належав до шляхетського роду Орликів чеського походження, які користалися гербом «Новина».

Історик також оприлюднив фото печатки та додав, що воно публікується вперше у свято Василя, 14 січня 2022 року, на його сторінці.

Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що оригінал Конституції Пилипа Орлика вперше привезуть в Україну 16 серпня з нагоди святкування 30-річчя Незалежності.

Дополнительно:
У Швеції знайшли особисту печатку Пилипа Орлика (фото)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.