Пт. Май 20th, 2022
Чхання, захриплість та відсутність температури: лікарка з Буковини розповіла про незвичні симптоми "Омікрону"

На Буковині зафіксували 16 випадків інфікування штамом коронавірусу «Омікрон». Він швидко поширюється та має симптоми, які нагадують звичайне ГРВІ. 

Про це у коментарі АСС розповіла менеджерка з громадського здоров’я управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради Надія Лабанда. 

Медикиня зазначала, що «Омікроном» все частіше хворіють 30-річні люди, тоді як «Дельтою» — пацієнти, віком від 38 років. 

За її даними, штам «Омікрон» передається в 4,2 рази швидше в порівнянні із «Дельтою». 

«Найпоширеніші симптоми «Омікрону»: нежить, головний біль, втома, чхання, біль у горлі. До речі, відмінний від попередніх штамів симптом – чхання та захриплість голосу. А от температуру фіксують лише у чверті випадків. Втрата смаку і запаху – теж зустрічаються рідко. Тобто «Омікрон» дуже схожий на звичайне ГРВІ», — каже Надія Лабанда.

Лікарка зазначила, що попри те, що «Омікрон» схожий на застуду, цей штам коронавірусу є дуже небезпечним, оскільки він може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Надія Лабанда закликала усіх вакцинуватись, бо так можна перехворіти COVID-19 у легшій формі. 

Читайте також:

Може бути до 140 тисяч щодня: у Польщі заявили про п’яту хвилю COVID і оголосили нові «інструменти» боротьби з пандемією
Симптоми «Омікрона» та «Дельти» можуть накладатися один на одного — МОЗ
В Україні «помаранчева» зона розширилась вдвічі: одна з областей близька до локдауну

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
Дополнительно:
Чхання, захриплість та відсутність температури: лікарка з Буковини розповіла про незвичні симптоми "Омікрону"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.