Вс. Май 22nd, 2022
Путін і його прислужники: які санкції запровадили ЄС та Британія

Велика Британія та Євросоюз майже одночасно включили до списків санкцій президента Росії Володимира Путіна і главу МЗС РФ Сергія Лаврова.

Оновлений список санкцій опубліковано пізно увечері в п'ятницю, 25 лютого, на сайті британського МЗС. 

У графі, в якій йдеться про суть британських санкцій щодо Путіна та Лаврова, вказано «заморожування активів». Як причину запровадження обмежень щодо президента РФ вказується його наказ про початок військової операції в Україні.

Причинами санкцій проти Сергія Лаврова вказано те, що він причетний до спроб дестабілізувати ситуацію в Україні, підриву її територіальної цілісності, суверенітету та незалежності.

Як повідомляє CNN, у той самий час Євросоюз включив у списки санкцій, окрім Путіна та Лаврова, прем’єр-міністра Михайла Мишустіна, заступника голови Ради безпеки Дмитра Медведєва, голову МВС Володимира Колокольцева, спецпредставника президента РФ Сергія Іванова та інших російських політиків — загалом 98 осіб.

Серед обмежень — заморожений спрощений візовий режим для бізнесменів та дипломатів. Причина санкцій та ж — вторгнення Росії до України.

Як зазначив, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, президент Путін став третім світовим лідером, який потрапив під санкції Європейського Союзу. Раніше їх запровадили щодо президента Сирії Асада і білоруського узурпатора Лукашенка.

Окрім персональних санкцій, Євросоюз запровадив такі обмеження:

заборона на доступу уряду Росії та Центробанку до ринку капіталу ЄС;
заборона експорту в Росію технологій для нафтової галузі;
заборона на експорт товарів та технологій, необхідних для авіаційної та космічної галузей;
обмеження експорту товарів та технологій, необхідних для російського сектору оборони та безпеки;
заборона надання держфінансування чи фінансової допомоги для торгівлі з Росією та інвестицій у країну.

Серед фінансових установ Росії до списку санкцій ЄС потрапили «Альфа-банк», «Открытие», банк «Россия» і «Промсвязьбанк», який обслуговує російську «оборонку».

Нагадаємо, цього ж дня через війну проти України США запровадили персональні санкції проти президента Росії Володимира Путіна та голови МЗС РФ Сергія Лаврова.

«Ця війна — не від вашого імені»: Борис Джонсон звернувся до росіян
Грузія відмовилася приєднатися до санкцій проти Росії
Війна Росії проти України: у Латвії відключають російські канали
Дополнительно:
Путін і його прислужники: які санкції запровадили ЄС та Британія

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.