Ср. Май 18th, 2022
Атака Росії була на 16 областей України відразу, але в РФ немає тактики війни – Подоляк

Кількісно російська армія має перевагу над українською і під час нападу Росія атакувала одразу 16 областей України, проте в РФ немає тактики цієї війни.

Таку думку в інтерв’ю російській журналістці Юлії Латиніній висловив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

«Кількісно російська армія переважає над українською багатократно, як і над будь-якою іншою армією. Тому що багато, суттєву частину ВВП Росія витрачала саме на створення масштабної армії – в 5, в 10 разів більшої від армії України. Тобто відповідно кількісно ми просто не можемо на таку гігантську територію розтягнути свої оборонні порядки. Тобто для того, щоб нам охороняти територію…» – сказав Подоляк.

«Путін віддав наказ про спецоперацію і цей наказ стосувався не якоїсь локальної зони Донецької і Луганської областей. Він стосувався 16-ти відразу областей України. Тобто атака була на 16 областей України. Це гігантська територія, у нас же велика територія. Охороняти цю всю територію неможливо. У нас основні війська були сконцентровані по місцях можливого, як ми припускали, завдання ударів, якщо би все-таки держава Росія була адекватною для 21 століття. Тобто це – в основному луганський, донецький напрямок, де власне йшли бойові дії. Ніхто не збирався там розтягувати армію по всіх 24 областях», – розповів радник голови ОП.

Він також назвав головні напрямки, які на сьогодні захищає держава.

«Але, знову ж таки, Росія ж заходила відразу з кількох напрямків гігантськими колонами. Ці колони містили 10-20-30 тисяч живої сили і декілька тисяч танків одразу. Тобто ми перелаштувалися по ходу бойових дій. Тепер ми захищаємо всі ключові напрямки – північний, північно-східний – Харківська, Донецька, Луганська області. Південні області – меншою мірою, тому що звідти взагалі, як хвиля саранчі іде через Крим. Це щодня цілі потоки бронетехніки йдуть, живої сили. На убій просто людей ведуть», ­– розповів Подоляк.

Він також переконаний, що в російського Генштабу просто немає тактики ведення цієї війни.

«Я навіть не розумію цієї тактики війни, її немає. Ваш Генеральний штаб російський не вміє воювати. Це феноменально. Такого в принципі уявити неможливо було. Відсутність повного розуміння операції – як треба планувати, як оптимізувати ризики. Тобто все звелось до стандартного – того, що роблять малоосвічені люди: до оточення житлових кварталів, де живуть мирні люди, до блокування їх, щоб вони не могли нікуди виїхати і створити їм неможливість купувати продукти харчування, обстрілювати їх, щоб вони сиділи в підвалі, локально знищити електроенергію, мобільний зв’язок і питну воду. Феноменальна війна, от і все», – резюмував радник президентського офісу.

Як починалася війна Росії проти України:

21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання «незалежності» «ДНР» та «ЛНР».
22 лютого Рада Федерації РФ остаточно ратифікувала договори про визнання «ЛДНР».
22 лютого Рада Федерації РФ задовольнила звернення Путіна й дозволила використання армії за кордоном. Це, по суті, був дозвіл Путіну розпочати війну проти України.
Рано-вранці 24 лютого  Путін у відеозверненні оголосив про «спеціальну військову операцію» щодо «захисту» Донбасу. Розпочалася війна Росії проти України.

24 лютого на всій території України запровадили воєнний стан.
Протягом 24 лютого через російські обстріли загинули 137 українських військових та цивільних людей.
28 лютого відбувся перший раунд переговорів між Росією та Україною. 3 березня відбувся другий раунд. Але війна досі триває.
28 лютого Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.

Втрати росіян, які воюють проти України:

За орієнтовними даними Генштабу Збройних Сил України, від ранку 24 лютого до ранку 6 березня військам країни-загарбника Росії були завдані такі втрати:

особового складу ‒ понад 11 тис. осіб,
танків ‒ 285 од.,
ББМ ‒ 985 од.,
артилерійських систем – 109 од.,
РСЗВ ‒ 50 од.,
засоби ППО ‒ 21 од.,
літаків – 44 од.,
гелікоптерів – 48 од.,
автомобільної техніки ‒ 447 од.,
легкі швидкісні катери ‒ 2 од.,
цистерн з ППМ ‒ 60,
БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 4.

Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.
Дополнительно:
Атака Росії була на 16 областей України відразу, але в РФ немає тактики війни – Подоляк

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.