Пн. Май 23rd, 2022
Окупанти захопили українські АЕС і перетворюють їх на військові бази: росіяни розмістили на станціях вже пів тисячі армійців

Російські окупанти, які напали на Україну і захопили АЕС, використовують їх, як воєнні бази. На ЗАЕС ворог вже розмістив 500 своїх людей, ще 1000 загарбників — в  Енергодарі.

Про це  сказав керівник ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін під час брифінгу.

За його даними, на Чорнобильській АЕС перебуває 1000 “додаткових” загарбників.

“Ми розуміємо, чому метою РФ є захоплення наших ядерних об’єктів, бо вони укріплені і в мирний час мають відповідний захист від проникнення, мають огорожу, мають всі засоби контролю і фіксації… І загарбники перетворюють їх на свої військові бази. На ЗАЕС вони розмістили 500 людей, ще 1000 загарбників перебуває  в місті Енергодар”, — сказав Котін.

Керівник Енергоатому наголосив, що персонал ЗАЕС наразі працює під контролем військових, є військовий начальник, з яким повинен узгоджувати всі свої дії професійний персонал атомної станції щодо управління енергоблоками. Зараз персонал атомної станції займається усуненням наслідків обстрілів з боку РФ.

“Загарбники розраховують на те, що ми не будемо їх вибивати, бо нам дуже дорогі наші атомні об’єкти і безпека на цих об'єктах. Таким чином, будь-які обстріли не припустимі, бо вони можуть пошкодити активні зони реакторів і призвести до світової катастрофи”, — сказав Котін.

Він уточнив, що нині на чотирьох українських атомних станціях працює 8 енергоблоків, зокрема, 2 — на ЗАЕС. Ще один енергоблок на Запорізькій атомній перебуває у плановому ремонті, три інші — переведені в холодний стан.

“Це найбезпечніший стан підтримання енергоблоків”, — пояснив керівник Енергоатому.

За його інформацією, на ЗАЕС перебуває дуже багато ядерного матеріалу і будь-які дії можуть призвести до того, що цей ядерний матеріал буде виходити в повітря. Після чого наслідки можуть бути непередбачувані.

Нагадаємо, що станом на 10:00 6 березня усі атомні електростанції України продовжують стабільно працювати. Над атомними станціями посилили контроль.

Як починалася війна Росії проти України:

21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання «незалежності» «ДНР» та «ЛНР».
22 лютого Рада Федерації РФ остаточно ратифікувала договори про визнання «ЛДНР».
22 лютого Рада Федерації РФ задовольнила звернення Путіна й дозволила використання армії за кордоном. Це, по суті, був дозвіл Путіну розпочати війну проти України.
Рано-вранці 24 лютого  Путін у відеозверненні оголосив про «спеціальну військову операцію» щодо «захисту» Донбасу. Розпочалася війна Росії проти України.

24 лютого на всій території України запровадили воєнний стан.
Протягом 24 лютого через російські обстріли загинули 137 українських військових та цивільних людей.
28 лютого відбувся перший раунд переговорів між Росією та Україною. 3 березня відбувся другий раунд. Але війна досі триває.
28 лютого Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.

Втрати росіян, які воюють проти України:

За орієнтовними даними Генштабу Збройних Сил України, від ранку 24 лютого до ранку 6 березня військам країни-загарбника Росії були завдані такі втрати:

особового складу ‒ понад 11 тис. осіб,
танків ‒ 285 од.,
ББМ ‒ 985 од.,
артилерійських систем – 109 од.,
РСЗВ ‒ 50 од.,
засоби ППО ‒ 21 од.,
літаків – 44 од.,
гелікоптерів – 48 од.,
автомобільної техніки ‒ 447 од.,
легкі швидкісні катери ‒ 2 од.,
цистерн з ППМ ‒ 60,
БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 4.

Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.
Дополнительно:
Окупанти захопили українські АЕС і перетворюють їх на військові бази: росіяни розмістили на станціях вже пів тисячі армійців

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.