Ср. Май 25th, 2022
Харківські вчені не витримали російської брехні про розробку ядерної зброї: заява

Заяви РФ про розробку ядерної зброї на території України не відповідають реальності. Зокрема, й заяви щодо ядерних розробок Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».

Про це заявили представники Центру академік Микола Шульга та директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій академік Анатолій Носовський.

«Жодних програм щодо створення ядерної зброї в наукових установах Національної академії наук України (в тому числі ННЦ ХФТІ, ІПБ АЕС) і взагалі в Україні не проводилось і не проводиться;

увесь ядерний матеріал (високозбагачений уран), що перебував на майданчиках наукових установ ХФТІ та Інституту ядерних досліджень (ІЯД) НАН України, передано Україною до РФ ще у березні 2012 року під контролем МАГАТЕ», — йдеться в повідомленні.

Президент Франції Еммануель Макрон і президент Росії Володимир Путін, який розв'язав в Україні війну, погодилися з необхідністю залучення МАГАТЕ для гарантування безпеки ядерних об'єктів на території України.  Також Путін погодився до діалогу з Україною і МАГАТЕ, але за певних умов.
Дополнительно:
Харківські вчені не витримали російської брехні про розробку ядерної зброї: заява

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.