Вс. Май 22nd, 2022
Макрон і Шольц поспілкувались з Сі Цзіньпіном через війну в Україні: Китай пообіцяв гуманітарну допомогу

Президент Макрон і канцлер Шольц поспілкувались з китайським лідером Сі Цзіньпіном через війну Росії проти України. Під час розмови Китай пообіцяв надати гуманітарну допомогу Україні. 

Про це йдеться у заяві МЗС Китаю. 

Шольц та Макрон заявили, що Європа переживає найгіршу кризу від часів Другої світової війни. Франція та Німеччина підтримують досягнення врегулювання шляхом переговорів задля миру. 

«Президент Сі наголосив, що нинішня ситуація в Україні викликає занепокоєння, а китайська сторона глибоко засмучена у зв’язку з тим, що на європейському континенті знову почалася війна. Китай стверджує, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні поважатися відповідно до Статуту ООН. Невідкладне завдання на даний момент – не допустити загострення напруженої ситуації або навіть виходу з-під контролю. Китай високо оцінює посередницькі зусилля Франції та Німеччини щодо України. Китай буде підтримувати зв’язок і координацію з Францією, Німеччиною та ЄС і зважаючи на потреби залучених сторін», — йдеться у повідомленні.

Очільник Китаю наголосив на необхідності переговорів між Росією та Україною. Також Китай запропонував ініціативу з шести пунктів щодо гуманітарної ситуації в Україні і готовий надати Україні подальші поставки гуманітарної допомоги.

Інформацію про розмову підтвердив також президент Франції Еммануель Макрон. 

«Сьогодні вранці ми з канцлером Німеччини розмовляли з лідером Китаю про трагічні наслідки війни в Україні. Сі Цзіньпін підтримав наші дії щодо припинення вогню та забезпечення доступу людей до гуманітарної допомоги», — повідомив Макрон. Читайте також:

До Івано-Франківська з Києва людей евакуйовуватимуть автобусами
В Україні запускають безкоштовні пасажирські річкові рейси до Румунії: розклад
Окупанти обстріляли Охтирку: є жертва та багато поранених цивільних
Дополнительно:
Макрон і Шольц поспілкувались з Сі Цзіньпіном через війну в Україні: Китай пообіцяв гуманітарну допомогу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.