Вс. Май 29th, 2022
Чи наважиться Білорусь напасти на Україну - білоруський опозиціонер Франтішек Вячорка

Не секрет, що війська збираються на кордоні, вони перебувають в ротації. Мінімум п’ять тактичних бригад, які перебувають там до тижня, а потім змінюються на нові бригади, але сказати, що йде якась повальна мобілізація чи підготування до наступу на Україну — це не правда, тому що ми вже бачили, що минулого тижня було кілька демаршів з боку білоруських збройних сил. Ми теж контактуємо з багатьма офіцерами, які перетнули кордон з європейським союзом, тому що відмовилися виконувати накази.

Коли б білоруське військо могло і хотіло би брати участь у провокації проти братньої України, це б відбулося два тижні тому. Зараз Путін тисне, щоб білоруські війська приєдналися, водночас змусити зробити це буде дуже складно, бо настрою воювати немає. Білорусь — це не Росія. Не можна знайти жодної адекватної людини, чиновника чи адекватного політика, яки би підтримував цю війну і хотів би щоб Білорусь брала у цьому участь, ну може окрім Лукашенка.

Щодо того, що залізничного сполучення України і Білорусі вже немає. Поки що жодні деталі операції не розкриваються, але завдяки цьому ешелони з російською технікою, допомогою, провіантом для російських окупаційних військ, які є на території України приходити не будуть. На жаль так не можна зробити з авіатранспортом, тому що кожні 5 хвилин із білоруських аеродромів вилітають російські літаки і ракети, але ми теж з цим боремось.

Зараз ми мобілізуємо людей на антивоєнний рух, у цьому вже залучено багато тисяч людей, однак поки що це не масові акції, а скоріше саботаж. Люди які мешкають у таких містах такі як Мазир, Лунінець, Калинковичі та Гомель, де концентрується російська техніка, зараз працюють як партизани, збирають всю інформацію про запуски ракет і літаків та передають це Україні.

Але це не єдині акції, багато чого робиться зараз, однак говорити про це поки що не можна. У Білорусі йдуть превентивні масові рейди КГБ по квартирах, вони шукають наших партизанів і арештують просто масово, допитують по 10, 20, 30 людей. Але білоруси добрі партизани, у нас є багатий досвід і ми допоможемо Україні у такий спосіб боротися з ворогом.

Сам Лукашенко зараз оточений лише кількома людьми, пропагандистами, серед яких керівник адміністрації президента і теж людьми в погонах, однак це не регулярне військо, а військові, які забезпечують його особисту безпеку, спецслужби які переслідують опонентів. Він зараз, можливо, як і Путін сидить у бункері і дуже-дуже боїться. А чи можна його переконати? — не думаю. Чи може у Білорусі відбутися переворот? — я думаю, що це набагато імовірніше ніж в Росії. В Росії ви бачите пропагандистський, імперський реваншистський шал, який відбувається на стадіоні. В Білорусі це не можливо. Навіть серед чиновників які 20 років працюють біля Лукашенка немає і не буде нічого подібного, Білорусь всі роки незалежності працювала аби не було війни.

Чи є ознаки якогось нападу — зараз сказати складною. Звісно, що пропаганда працює масово, розповідаючи, що Захід — ворог, російські медіа активно працюють, щоб цей шал, який ви бачили на стадіоні в Москві з'явився в Білорусі, але що військо мобілізується для якоїсь атаки — ще завчасно говорити. Тим паче за пару тижнів почнеться регулярний призов. Це частина так званих солдатів строковиків, які змінюються. У нас загалом у війську біля 40-45 тисяч, але з них лише 10-15 тисяч боєздатних. Так, вони можуть призвати ще кілька тисяч, але їм треба буде звільнити своїх строковиків, які відслужили рік чи півтора. Чи цей призов потрібний Лукашенко? — не потрібний, тому що зараз він дуже боїться мам — у Білорусі з'явився «Союз матерей», який бореться проти втягнення білорусів у цю війну.

Читайте також:

Білоруські партизани псують техніку росіян та залізничні колії — радник Тихановської
Путін дозволив Лукашенкові заплатити борги пізніше
Будь-який ворог, який ступить на землю в напрямку Волині або Рівного, там і залишиться — Монастирський
«Лукашенко розуміє, що вторгнення в Україну буде крахом для Білорусі», — Данілов про можливий напад
Дополнительно:
Чи наважиться Білорусь напасти на Україну - білоруський опозиціонер Франтішек Вячорка

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.