Вс. Май 29th, 2022
Допомагають ліками, продуктами і готують їжу: як гуртуються харків'яни та разом протистоять окупантам

Збирають гуманітарку, готують їжу і розвозять усім нужденним: мешканці Харкова гуртуються, аби разом протистояти росіським окупантам. Продукти їдуть до»гарячих точок» міста до людей, що сидять у підвалах, не мають зв'язку зі світом через постійні потужні обстріли армії Російської Федерації.

Як війна згуртувала містян — у сюжеті ТСН.

Валентині Іванівні 74 роки. Вона харків'янка і нікуди за час бомбардування міста не виїхала. У підвалі без сонячного світла старі і малі рятуються від російських снарядів, які просто вбивають і будинки, і людей.

Свіжі вирви у місті та почорнілі від нічної пожежі багатоповерхівки: у цьому хаосі людей, які залишились у місті, рятують волонтери. У центрі волонтерської допомоги Аня формує медичні пакети. Збирають усе — від памперсів до дитячого харчування й рідкісних ліків.  «Багато проблем у жінок, які страждають черз ендокринну систему. На це є потреба. Якщо інсулін вмісто зайшов, то ендокинних препратів не має в аптеках», — розповіла волонтерка Анна Вовк.

За стовбом на стільці зіщурився літній чоловік. Він прийшов сам у центр по продукти. Їсти вдома нічого. Анатолій Петрович —  кандидат наук. Університетського викладача врятувала його студентка. Вона знайшла чоловіка у розстріляному місті й відвела до волонтерів.

Тут, на волонтерському складі, 24 години на добу кипить робота: сюди стікаються продукти, формують продуктові набори і для самотніх людей, і для оборонців Харкова. «Ми намагаємося робити максимальн ємкі пакети. Максимально класти м'ясо курки, крупа, олія. Якщо діти, то кладемо обов'язково памппрси і дитяче харчування», — каже координатор волонтерського центру Олександр Жилєнков.

Пакети вагою у 5-6 кілограмів волонтери на свій страх і ризик під обстрілами розвозять містом нужденним.

Тим часом гарячу їжу літнім людям, які ховаються у підвалах, готують в ресторанах та кафе з тих самих продуктів, що надають волонтери. «Вчора ми зробили 3600 порций гарячої їжі і передали населенню: або самі доставляємо, або предаємо через військових», — розповів волонтер Олександр Гончаров. 

Проти російського окупанта згуртувалось усе місто. Люди допомагають військовим і одне одному, не зважаючи на статуси та майновий стан. Тільки так тут, у фронтовому Харкові, виживають його мещканці. 
Дополнительно:
Допомагають ліками, продуктами і готують їжу: як гуртуються харків'яни та разом протистоять окупантам

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.