Сб. Май 28th, 2022
В Антарктиді температура майже на 40 градусів вища за норму

На італійсько-французькій дослідницькій станції “Конкордія” у Східній Антарктиді зафіксували новий тепловий рекорд. Температура повітря 18 березня тут становила всього -11,5 градусів за Цельсієм, хоча за звичай в цей час середня температура коливається від -40 до -50 градусів.

Про це повідомив у Twitter французький метеоролог Етьєн Капікян.

За словами дослідника, відхилення від норми на 40 градусів є надзвичайно великим.

“На науково-дослідній станції “Конкордія” 18 березня максимальна температура становила -11,5 градусів за Цельсієм, що є абсолютним тепловим рекордом. Цей рекорд було побито на понад 16 градусів (попередній від 12 березня 2013 року був -29,9 градусів за Цельсієм)”, — написав він.

Дослідницька станція розташована на Полярному плато на висоті 3220 метрів над рівнем моря,  на відстані 1670 кілометрів від Південного полюса. Її було відкрито у 2005 році.  

Безпрецедентну температуру в Східній Антарктиді було зафіксовано після того, як Національний центр даних США повідомив, що антарктичний морський лід зменшився до менш ніж двох мільйонів квадратних кілометрів наприкінці лютого вперше від 1979 року.

Нагадаємо, кліматологи говорять, що за останні кілька років температура повітря значно підвищилася, що додало нам два десятки теплих днів у році.

Читайте також:

Людство вкладає у власне вимирання 1,8 трлн доларів щороку – дослідження
Кліматологи попереджають: 2022 рік буде одним із найспекотніших на Землі
Потонемо чи згоримо: чому наслідки змін клімату гірші, ніж ми думали, і що з цим робити
Дополнительно:
В Антарктиді температура майже на 40 градусів вища за норму

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.