Чт. Июн 30th, 2022
14 червня 2022 року – цей день в історії, основні події

Який сьогодні день в Україні і світі

14 червня — Міжнародний день натуристів (нудистів). Виникла подія в США 1976 року. Нудисти — прибічники особливого філософського мислення, який полягає в максимальному зближенні людини з природою заради отримання відчуття гармонії зі світом навколо.

Також 14 червня — День кавових зерен. Особлива подія для справжніх кавоманів. Кавові зерна насправді обсмажене насіння фрукта, який носить назву кавова вишня. З них готують ароматний напій, популярний в усьому світі.

А ще 14 червня — Міжнародний день ванни. Хоч це і неофіційна, проте дуже цікава подія. Дату обрали на честь відкриття Архімеда, яке він зробив, миючись у ванній.

14 червня — Всесвітній день в'язання. Молода творча подія, яка була започаткована 2005 року Даніель Ландес. Спочатку вона була популярна лише в Парижі, однак згодом поширилася в інші країни світу.

Також 14 червня — Всесвітній день донора крові. Подія була заснована Організацією Об'єднаних Націй 23 травня 2005 року. Дату обрали не випадково — це день народження австрійського лікаря Карла Ландштейнера, який став лауреатом Нобелівської премії.

А ще 14 червня — Міжнародний день блогера (InWeDay). Блогерство часто вважають особливою професією, а тому можна цей день назвати професійним святом. Подія була створена задля того, щоб об'єднати блогерів з усього світу і пропагувати ведення блогу як способу спілкування між людьми, самовираження.

14 червня  — яке сьогодні свято в церковному календарі

14 червня в церковному календарі – день пам'яті мученика Юстина. Також він відомий як Юстин Філософ або святий Юстин. Його вважають одним з перших християнських апологетів (захисники християнської віри від язичництва). На жаль, більша частина його робіт була втрачена, залишився тільки один діалог та дві апології. Народився в Палестині в родині язичників. Отримав грецьку освіту та став філософом, щоб самому розібратися, що таке Бог.

Пам’ятні дати 14 червня

Календар важливих подій в Україні та світі на сьогодні, 14 червня:

1783 рік — на березі Ахтіарської бухти адмірал шотландського походження Томас Макензі засновує першу в Криму військово-морську базу, через рік її називають Севастополем;
1834 рік — Ісаак Фішер із Спрингфілда (штат Вермонт, США) отримує патент на наждачний папір;
1997 рік — на аукціоні «Сотбі» в Нью-Йорку примірник книги коміксів «Бетмен» (1939 року) продають за $68 500;
2014 рік — біля Луганського аеропорту бойовики ЛНР збивають літак Іл-76 ВПС України (гине 49 військових, які перебували на борту);
2017 рік — у Лондоні займається 27 поверховий будинок 12 людей гине, близько 80 людей були поранені, а інші пропали безвісти.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 14 червня

Які сьогодні іменини: Павло, Гаврило, Віра.

14 червня народилися:

1807 рік — український маляр і педагог, який був одним із найближчих друзів Тараса Шевченка, Сошенко Іван Максимович;
1819 рік — письменник, етнограф Софрон Витвицький;
1891 рік — полковник Армії УНР, командант корпусу Січових стрільців, командант УВО, голова Проводу Українських Націоналістів Євген Коновалець;
1897 рік — українська художниця, сценографка, театрознавчиня, літературознавчиня і громадська діячка Наталія Ґеркен-Русова;
1922 рік — український громадський діяч, видавець, публіцист, мемуарист, архівіст Володимир Леник;
1935 рік — український мовознавець, доктор філологічних наук, професор, академік НАН України Григорій Півторак;
1961 рік — український політик, фінансист, краєзнавець Станіслав Аржевітін.

Погода на 14 червня 

14 червня в Києві мінлива хмарність, без опадів. У Львові хмарно, вночі можливий дощ, вранці він стихне. У Харкові вночі небо затягнеться хмарами, ввечері можливий дощ з грозою. В Одесі хмарно з проясненнями, вдень можливий дощ.

Температура повітря в Києві +24 вдень та +19 вночі. У Львові +18 вдень та +11 вночі. У Харкові +30 вдень та +19 вночі. В Одесі +29 вдень та +21 вночі.

Читайте також:

15 червня 2022 року – цей день в історії, основні події
Дополнительно:
14 червня 2022 року – цей день в історії, основні події

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.