Вс. Июн 26th, 2022
Кабмін затвердив форму для фіксації пошкоджень житла під час війни: власники отримають цифровий документ

Повноцінний процес відшкодування за зруйноване житло почнеться одразу після того, як конфісковані на Заході російські кошти надійдуть до України.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, якого цитує пресслужба уряду.

«Раніше така довідка складалася у довільній формі. Тепер у кожного громадянина, якому пошкодили чи зруйнували житло, буде цифровий документ, що підтверджує його збитки. Цим рішенням ми також закладаємо базу для майбутнього реєстру пошкодженого майна», – пояснив прем’єр.

Він також повідомив, що Кабмін вже створив Спеціальну комісію, яка займатиметься аудитом збитків. Також будуть створені регіональні комісії на рівні громад, які заповнюватимуть акт з інформацією про тип пошкодження. Всі нові акти будуть складені у цифровій формі через систему «Дія». А всі попередні акти будутьвідцифровані і також внесені до відповідної бази. Відповідальним за реалізацію цього процесу і надалі будуть органи місцевої влади.

Після цього, за словами Шмигаля, відбуватиметься розробка уніфікованої розрахункової оцінки вартості збитків. Над нею зараз працює Міністерство розвитку громад та територій.

«Уряд очікує ухвалення закону, щоб почати працювати над процесом відшкодування. Зараз цей проєкт на розгляді у Верховній Раді. Впевнений, народні депутати підтримають таке важливе для країни рішення найближчим часом», – сказав голова уряду.

Він також запевнив, що Кабмін постійно працює з партнерами, аби російські кошти з Заходу перейшли до України для відбудови: створено спеціальну робочу групу та залучаються найкращі світові юристи.

Нагадаємо, ТСН.ua раніше писав про те, яка допомога доступна українцям під час війни, та зібрав інформацію про всі виплати.

Читайте також:

У передмісті Чернігова встановлюють перше модульне містечко (фото)
Неоформлене майно навіть не розглядають для права на компенсацію: адвокати радять, як діяти
У Бучі на очах у мешканців обвалюється будинок, пошкоджений росіянами (відео)

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Кабмін затвердив форму для фіксації пошкоджень житла під час війни: власники отримають цифровий документ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.