Вс. Июн 26th, 2022
Казахстан не порушуватиме санкції проти РФ, а заяви про переслідування російської мови - "від лукавого": неочікуваний виступ Токаєва

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що його країна не порушуватиме західні санкції, запроваджені проти РФ.

Про це очільник Казахстану заявив в інтерв'ю одному з російських пропагандистських каналів.

Санкції

«Санкції є санкціями, нам не варто їх порушувати», – вважає Токаєв. За його словами, Казахстан отримує від Заходу попередження про вторинні санкції у разі порушення санкційного режиму.

«Триває дуже складна, делікатна робота, яку я назвав би проходженням між Сціллою та Харібдою», – сказав президент Казахстану.

РФ не рятувала Казахстан

Касим-Жомарт Токаєв прокоментував січневі події у Казахстані, коли ОДКБ ввела свій контингент до країни.

За його словами, у січні ОДКБ вперше себе проявила за всі 30 років існування. Токаєв наголосив, що не Росія, а ОДКБ ввела війська до його країни.

Водночас він вважає, що деякі російські політики пересмикують цю ситуацію, наполягаючи, що це нібито Росія врятувала Казахстан, а не контингент держав-членів ОДКБ.

«У Росії деякі особи перекручують всю ситуацію, стверджуючи, що Росія «врятувала» Казахстан, а Казахстан тепер повинен вічно «служити і кланятися в ноги» Росії. Вважаю, що це абсолютно невиправдані міркування, далекі від реальності», – сказав Токаєв.

Російська мова

Токаєв заявив, що позиції російської мови у його країні не ослабли, а ті, що стверджують протилежне, йдуть проти істини.

«Ті, хто стверджує, що позиції російської мови в Казахстані зменшилися, звузилися і тим більше стали неповноцінними, дуже йдуть проти істини. Ці всі міркування йдуть від лукавого з метою політизації тієї чи іншої ситуації. Навіщо це робиться? Це інше питання. Я, в принципі, знаю відповідь на нього, але зараз це не є предметом нашої бесіди», – зазначив він.

За його словами, у Казахстані збільшився попит на навчання казахською мовою.

«Це треба враховувати. Зрештою, в самому імені нашої держави звучить слово «казах». Тобто ми повинні забезпечувати інтереси тих людей, які бажають вивчати казахську мову, віддавати дітей до казахських шкіл та дитячих садків», — наголосив казахстанський президент.

Зазначимо, що чимало російських політиків і пропагандистських ЗМІ піднімали тему про начебто «утиски російської мови» у Казахстані.

Раніше у розвідці повідомляли, що Росія вимагала від країн-членів ОДКБ ввести «миротворців» на територію України.

Читайте також:

Щоб не плутали з російською: Казахстан перейменував свою експортну нафту
Путін благає країни ОДКБ надати Росії живу силу для продовження війни в Україні
Молдова та Казахстан повинні бути готовими до “братання” з боку Росії — Данілов

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Казахстан не порушуватиме санкції проти РФ, а заяви про переслідування російської мови - "від лукавого": неочікуваний виступ Токаєва

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.