Вт. Июн 28th, 2022
Плюс 90 днів до безвізу - в яких країнах Європи можуть перебувати українці з біометричними паспортами

Чотири країни ЄС дають можливість поїздок для українців поза умовами шенгену. Ці країни надають додаткові дні до європейського безвізу. 

Серед держав, які надають можливість українцям перебувати в Європі додатково до 90 днів безвізу, —  Хорватія, Болгарія, Кіпр, Румунія.

Якщо ви не плануєте оформити статус тимчасового захисту в одній з країн Європейського Союзу, можна переїхати до однієї із названих вище країн і перебувати там за біометричним паспортом ще 90 днів протягом 180 днів. Ці дні додаються до 90 днів перебування у країнах Шенгену. Тобто ви можете перебувати у Хорватії, Болгарії, Румунії, чи на Кіпрі  90 днів з туристичною метою, це рахується окремо від інших країн ЄС, які підписали шенгенську угоду.

Наприклад, ви жили 3 місяці у Чехії, і поки не хочете повертатися до України, можна поїхати ще на 90 днів до Болгарії. Термін перебування українців з біометричним паспортом у Хорватії, Болгарії, Румунії, на Кіпрі не буде враховуватися при підрахунку періоду в 90 днів, а правило 90/180 днів працює для кожної держави окремо. Тому, наприклад,  можна перебувати спочатку 90 днів в Хорватії, потім 90 днів у Румунії, а звідти поїхати на три місяці до Італії, що не буде вважатися порушенням строків перебування за кордоном, оскільки за цим принципом враховуються тільки поїздки до країн шенгенської зони.

Читайте також:

Українським біженцям за кордоном доведеться cплатити податки: які умови

Змінилися правила для українських біженців за кордоном: приймання, проїзд, соцвиплати
Дополнительно:
Плюс 90 днів до безвізу - в яких країнах Європи можуть перебувати українці з біометричними паспортами

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.