Ср. Июн 29th, 2022
Польський священник та Марія Бурмака у храмі влаштували благодійний концерт для збору коштів на ЗСУ

Польський священник на великодньому богослужінні разом із парафіянами заспівав українською «Ой у лузі червона калина». 

Про це йдеться у сюжеті ТСН. 

Отець Войцех Дроздович — нетиповий та сучасний, вважають його парафіяни. Священник не боїться експериментів. Колись він вів дитячу християнську телевізійну програму, знявся у кліпі. В церкві влаштовував концерти і сам грав на трубі. У вербну неділю, під час традиційного для римо-католиків ходу, отець Войцех залучає церковного осла і дозволяє дітям на ньому кататися.

А цьогоріч на Великдень отець Дроздович став ще популярніший. Під час богослужіння разом із парафіянами заспівав «Ой у лузі червона калина» під музику, яка лунала з колонки на фоні синьо-жовтого прапора.

«Перед самим Великоднем наші монахині включили мені цю пісню з телефона. Я сказав, а ну ще раз, послухав і кажу: вранці це треба заспівати в нашому костелі, і так ми зробили. Не знаю, хто як трактує цю пісню, але я вважаю, що це — гімн української боротьби за свою свободу і за нашу теж, за свободу усієї Європи», — каже отець Войцех.

Після виконання червоної калини на священика посипалася критика, мовляв, світські пісні у храмі недоречні, ще й такі. Але отець цим не переймається, жартує — на критику має імунітет.

«Так, це не літургійна пісня. І за те, що вона прозвучала під час проповіді, мене трохи сварили. Знаєте, мене часто критикують. Але я живу біля лісу і дерева забирають від мене ту хвилю негативу», — каже священник.

Зараз у храмі «Ой у лузі червона калина» заспівала українська виконавиця Марія Бурмака. Цей концерт вона присвятила українським захисникам. 

В мене буде багато пісень про ангелів, і власне ті холопці, які зараз воюють, і багато хто з них не вертаються — вони всі ангели. Всі мої пісні так чи інакше з любов’ю в серці і з поглядом в небо», — каже Марія Бурмака.

Концерт благодійний. Нинішній збір грошей на потреби бригади саперів, які розміновують Київщину.

Втирає сльози під час концерту Антоніна з Харкова. Вона і ще сто сімей живуть у хостелі при храмі. Зустріч з землячкою жінку розчулила.

«Згадала своє місто, яке вщент розбомбили, тому сльози самі котяться. Дуже скучили за Харковом, але там досі стріляють. Рахуємо дні до перемоги, кожен день рахуємо, ми впевнені — перемога буде, і ми поїдемо додому в свій рідний Харків», — каже Антоніна.

А ця жінка не знає української, була в Україні лише раз, але теж витирає сльози, каже, те що зараз відбувається в Україні, не залишає нікого байдужим. 

«Я живу в Америці і щоразу, коли приїжджаю до Польщі, приходжу до цього храму. Мене розчулили ці пісні. Ми дуже переймаємося тим, що відбувається в Україні, і допомагаємо, як можемо. Недавно ми теж співали «Червону калину» на концерті недалеко від Сан-Франциско і зібрали на потреби України понад 10 тисяч доларів. Ваша боротьба вражає», — каже парафіянка Клара Май. 

Отець Войцех Дроздович зазначає, що він пишається сміливістю України та радий, що нарешті українці та поляки зблизилися. 

Нагадаємо, за майже чотири місяці героїчного протистояння українців у війні з російськими окупантами пісня «Ой у лузі червона калина» стала однією з найбільш популярних.

Читайте також:

Зеленський провів спільну розмову з лідерами Польщі та Словаччини та розповів про ситуацію на фронті (відео)
Олія та борошно замість чоловіка: дружина ліквідованого окупанта показала, як її привітала влада (відео)
Благодійний тур «Життя Переможе» продовжиться сьогодні, 13 червня, у Празі
Дополнительно:
Польський священник та Марія Бурмака у храмі влаштували благодійний концерт для збору коштів на ЗСУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.