Вс. Июн 26th, 2022
Раніше там зберігалася ядерна зброя: у Білорусі активісти помітили дивну активність військових

Вони почали відвідувати село Черетянка Житковиського району Гомельської області. Саме там раніше, ймовірно, зберігалася ядерна зброя. 

Про це повідомляє проєкт «Білоруський гаюн». 

Активісти помітили, що вертоліт білоруських військових Мі-8 прибув на місце дислокації ліквідованого 369-го ракетного полку. Він розташовувався у селі Черетянка від 1959 до 1996 роки. Зараз територія цієї військової частини закинута та абсолютно непридатна до експлуатації. 

Так, 12 червня білоруський вертоліт Мі-8 вилетів з аеродрому в Мачулищах до села Водма Мінської області, де розташований так званий «Майданчик 400. Купол» — командний центр білоруського угрупування ЗС РФ. Далі — вертоліт полетів до Черетянки та згодом повернувся до Мачулищ. 

Саме в Черетянці свого часу дислокувався 369-й ракетний полк. До 2017 року там була платформа для розвантаження ядерних ракет, котельня, казарми та склади. 

«Раніше до складу полку входили два дивізіони із сумарно 8-ма одиницями пускових установок для балістичних ракет наземного базування Р-12 (SS-4). Також на балансі полку стояли: радянський рухомий ґрунтовий ракетний комплекс РСД-10 «Піонер» та ракетний комплекс стратегічного призначення РТ-2ПМ «Тополь». Крім того, судячи з того, що на території полку перебувала платформа для розвантаження ядерних ракет, можна сказати, що ядерні боєголовки там також були присутні», — повідомляє «Білоруський гаюн».

Як зазначається, зараз територія військової частини абсолютно непридатна для використання, її потрібно заново відновлювати. Також білоруські активісти зауважують, що раніше до Білорусі прибували російські пасажирські літаки Ту-134 і Ту-154Б.

Нагадаємо, американський історик російського походження Юрій Фельштинський в розмові з російським правозахисником та блогером Марком Фейгіним заявив, що коли у господаря Кремля у війні проти України будуть закінчуватися солдати та танки, він може застосувати ядерну зброю.

Читайте також:

Статус кандидатки на вступ до ЄС: журналіст розповів про попереднє рішення Єврокомісії щодо України
Окупанти обстріляли Дніпропетровщину: з'явилися фото руйнувань
Як стримати форсування річок: військовий експерт пояснив, що для цього потрібно
Дополнительно:
Раніше там зберігалася ядерна зброя: у Білорусі активісти помітили дивну активність військових

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.