Вс. Июн 26th, 2022
Щоб збільшити експорт зерна, потрібні автомобільні "зелені коридори" - нардеп

Для збільшення експорту зерна необхідно домовитися з урядами європейських країн про автомобільні «зелені коридори», як це було зроблено для бензовозів.

Таку думку висловив Іван Чайківський, народний депутат з групи «Партія «За майбутнє» та секретар аграрного комітету Верховної Ради, в ефірі телеканалу «Київ».  

«У зв’язку з агресією та блокуванням чорноморських портів, через які ми відправляли 95%-98% всього нашого зерна, нам сьогодні доводиться шукати нові логістичні ланцюжки. Це автомобільні та залізничні маршрути, а також через наші дунайські річкові порти, куди Європа відправляє свої кораблі-зерновози. Українське зерно експортується новими маршрутами з березня, і кожного місяця потужності збільшуються. Якщо в березні ми експортували біля 300 тис тонн, то в квітні – 800 тис тонн, а в травні – вже понад 1 млн 750 тис тонн. За підрахунками експертів, Україна вже може експортувати біля 2,5 млн тонн зерна в місяць. Для порівняння — до війни через чорноморські порти проходило від  6 до 8 млн тонн в місяць. Тому сьогодні маємо великі ризики, що в період жнив нам може не вистачати потужностей для зберігання зерна, кукурудзи, соняшника тощо. Тому нам потрібно шукати різні варіанти щодо збільшення експорту аграрної продукції», — зазначив народний депутат. 

За його словами, збільшення експорту через залізницю вимагає додаткових розходів на модернізацію вагонів під європейські колії, які відрізняються від українських, відповідно збільшується і собівартість зерна. Тому Іван Чайківський пропонує домовитися з європейськими країнами про автомобільні «зелені коридори» для експорту продовольства.

«На минулому тижні наш уряд з іншими країнами підписав угоду про «зелені коридори» для наших паливозів, які возять пальне з Європи в Україну. Якщо б ми створили такі зелені коридори для українських автомобільних шляхів, то ми б збільшили тим самим експорт зерна. Разом із народними депутатами ми будемо пропонувати це уряду та президенту», — зазначив Іван Чайківський.
Дополнительно:
Щоб збільшити експорт зерна, потрібні автомобільні "зелені коридори" - нардеп

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.