Ср. Июн 29th, 2022
Сезонна інфекція: на що перетворився COVID-19 під час війни

Наразі коронавірус в Україні нікуди не зник, але він набув характеру сезонної інфекції.

Про це повідомив імунолог Федір Лапій в ефірі інформаційного телемарафону.

«В попередні часи ми бачили зростання захворювання восени, наприкінці зими та на початку весни. Звичайно, завдяки літу та відкритому простору COVID-19 знижується. Але це не означає, що він зник та залишив нас у спокої», — зазначив Лапій.

Він додав, що саме тому всім дорослим та дітям старше 12 років потрібно пройти за можливості бустерну вакцинацію від COVID-19.

«Пройдіть ревакцинацію проти COVID-19. Якщо ви не отримали друге щеплення, незважаючи на те, скільки часу минуло від першого щеплення. Або незважаючи, скільки часу пройшло від другого щеплення, і ви не отримали бустерну дозу. Пройдіть бустерне щеплення. Це важливо для всіх нас», — додав лікар.

Він зауважив, що для дітей дуже важливим нині є захист проти поліомієліту, тому їм дуже важливо зробити необхідне щеплення.

«Тому що ми увійшли у 2022 рік, увійшли в широкомасштабну російську військову агресію зі спалахом поліомієліту. Вірус поліомієліту нікуди не зник з території України», — сказав Лапій.

За його словами, всі жахи, що пов’язані з інфекційними хворобами, ще попереду. Тому що вони починаються не одразу із початком війни.

«Очікувати спалахів інфекційних хвороб можна і там, де люди найбільше контактують між собою, і на окупованих територіях, де люди не мають доступу до медичної допомоги та гігієнічних засобів», — підсумував Лапій.

Нагадаємо, окупований росіянами Маріуполь опинився на межі спалаху вкрай небезпечних інфекційних захворювань. У місті з кожним днем погіршується епідемічна ситуація. Зростання інфекційних захворювань можуть спровокувати кілька чинників. І це не лише масові поховання на всій території міста, а й дощі та підвищення температури повітря. 

Читайте також:

У Маріуполі росіяни влаштували пожежу на заводі: згоріли тонни насіння соняшника і олії
Росія блокує евакуацію з окупованих територій Запорізької і Херсонської областей — МінТОТ
Росіяни планували видавати паспорти СРСР мешканцям Київщини — СБУ
Дополнительно:
Сезонна інфекція: на що перетворився COVID-19 під час війни

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.