Сб. Июн 25th, 2022
Суд заборонив "Соціалістичну партію України"

Сьомою забороненою політсилою стала «Соціалістична партія України». Рішенні ухвалив 15 червня Восьмий апеляційний суд Львова.

Про це повідомляє рух «Чесно».

Згідно з рішенням суду, майно «Соціалістичної партії України» та всіх її осередків передадуть державі. Рішення можна оскаржити у Верховному суді.

За словами аналітика руху Ігоря Фещенка, доводи СБУ та Мін’юсту проти партії полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності, а також висловлюваннях останніх трьох керівників партії. Зокрема, йшлося про Іллю Киву, якого судитимуть за держзраду. Зазначається, хоч Кива від 2019-го не є офіційним керівником партії, але надалі здійснює вплив на неї.

За матеріалами справи, станом на зараз «Соціалістичну партію» очолює Віктор Заїка — директор іменного благодійного фонду Іллі Киви «Визволення». Крім цього, як аргументи за заборону була антиукраїнська діяльність окремих керівників осередків партії, зокрема Олександра Онищенка. 

До слова, суд протягом 13-14 червня заборонив діяльність в Україні шести проросійських партій: «Опозиційний блок»; «Соціалісти»; «Справедливість та розвиток»; «Держава»; «НАШІ»; «Блок Володимира Сальдо».

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт №7424, який позбавляє народних депутатів з колишньої фракції «Опозиційна платформа – За життя» можливості брати участь у засіданнях, парламентських слуханнях, у роботі тимчасових слідчих, спеціальних та Лічильної комісій, а також в офіційних делегаціях від України.

Читайте також:

Суд заборонив партію Мураєва
ВР підтримала пропозиції Зеленського до закону про заборону символіки вторгнення Росії
«Світився» на російських телеканалах і наговорив на пристойний термін: справу про держзраду екснардепа Іллі Киви передали до суду
Дополнительно:
Суд заборонив "Соціалістичну партію України"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.