Чт. Июн 30th, 2022
Транспортний безвіз із ЄС: Найєм пояснив, яке значення це матиме для українських перевізників

За останні пʼять років ЄС став основним торговельним партнером України. Проте подальше зростання було обмежене нестачею дозволів на міжнародні перевезення. 

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм у Мережі 14 червня.

«Якщо коротко, для перевізників підписання цієї Угоди матиме таке ж значення, як скасування віз із країнами ЄС», – наголосив він.

За даними заступника міністра, питома вага товарообігу України з країнами ЄС 2021 року складала понад 41%, а обсяг вантажоперевезень автотранспортом збільшився майже на 42%.

«Подальший ріст був обмежений нестачею дозволів на міжнародні перевезення, кількість яких за окремими напрямками або залишалась незмінною, або значно скорочувалась. Фактично дозвільна система була штучним бар'єром для здійснення вільної торгівлі, обмежуючи не лише двосторонню торгівлю, а й транзит наших товарів країнами ЄС», – пояснив Найєм.

Він продовжив, що за три останні місяці у зв’язку із блокуванням українських портів обсяг товарообігу з ЄС автотранспортом зріс у декілька разів. Так, лише пального автотранспортом було імпортовано у 15 разів більше, ніж у довоєнні часи. 

«Очевидно, ніяка дозвільна система такого навантаження б не витримала, і був великий ризик зупинки експорту автотранспортом вже у вересні-жовтні. Після підписання Угоди про транспортну лібералізацію проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення буде вирішено остаточно», – наголосив заступник міністра.

Нагадаємо, раніше в Мінінфраструктури повідомили, що Єврокомісія погодила фінальний текст угоди про лібералізацію перевезень автотранспортом Україна – ЄС. Підписання документа заплановане наприкінці червня.    

Читайте також:

У разі перемоги України всі ці ігри із членством у НАТО та ЄС вже недоречні — політолог
Цирк на дроті: Арестович прокоментував надання Україні статусу кандидата в ЄС
Українське посвідчення водія адаптоване до документів ЄС: що це означає

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
Дополнительно:
Транспортний безвіз із ЄС: Найєм пояснив, яке значення це матиме для українських перевізників

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.